Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН

Загрузка...

ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 347.12.61(477)
Нєкрасова Олена Володимирівна
ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України,
академік Академії наук Вищої школи України
Дзера Олександр Васильович,
професор кафедри цивільного права
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Жилінкова Ірина Володимирівна,
професор кафедри цивільного права №1
Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
кандидат юридичних наук, професор
Гопанчук Василь Степанович,
професор кафедри цивільно-правових дисциплін
Київського національного університету внутрішніх справ
Захист відбудеться 27 лютого 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.06 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, м. Київ, 01033)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58, м. Київ, 01033)
Автореферат розісланий “ ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук, професор _________________ Т.В. Боднар
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми дослідження обумовлюється прийняттям Верховною Радою України нових Цивільного та Сімейного кодексів, із введенням в дію яких з 1 січня 2004 року в законодавстві з’явились численні новели, складні юридичні конструкції які потребують подальшого вивчення та осмислення, напрацювання наукових підходів до застосування нового законодавства у судовій та іншій правозастосовчій практиці.
У зв'язку зі змінами, що відбулися останнім часом, активізувалися теоретичні дослідження окремих правових інститутів як цивільного так і сімейного права. Однак залишаються малодослідженими питання про співвідношення сімейного і цивільного права, можливості та підстави застосування норм цивільного законодавства до регулювання сімейних відносин. Загальні правові засади такого застосування хоч і передбачені в статті 8 СК України, але не містять конкретних критеріїв для виявлення видів сімейних відносин, на які мають поширюватися відповідні цивільно-правові норми, за винятком прямо передбачених в СК України.
Варто відзначити, що в радянський період робилися певні спроби розробити доктринальні положення юридичної науки, які б визначали співвідношення норм цивільного та сімейного права та умови їх взаємодії, однак повного і логічного завершення вони не одержали, а окремі із розроблених наукових ідей не можуть нині застосовуватися у зв’язку з істотним оновленням цивільного та сімейного законодавства.
В сучасній українській юридичній науці немає комплексного монографічного дослідження, присвяченого саме питанням співвідношення сімейного і цивільного права. У радянський період окремим питанням сім’ї в цивільному праві була присвячена робота Н.М. Єршової (1977), питання правоздатності та дієздатності в цивільному і сімейному праві досліджувалися Я.Р. Веберсом (1974), теоретичним проблемам співвідношення цивільного і сімейного законодавства була присвячена робота Я.М. Шевченко (1986).
Дисертаційні дослідження сучасних вчених в галузі сімейного права присвячені окремим сімейним правовідносинам: функціям шлюбного контракту в сімейному праві України (О.А. Явор, 1996 р.), правовому режиму майна членів сім’ї (І.В. Жилінкова, 2000 р.), особистим відносинам подружжя та відносинам подружжя стосовно їх майна (О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок