Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВПЛИВ ТЕРМОЧАСОВОЇ ОБРОБКИ РОЗПЛАВІВ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СПЛАВІВ У СИСТЕМАХ Іn-Bі, Bі-Sb, Іn-Sb, Sn-Bі, Cd-Bі, Cd-Sn, Se-S

ВПЛИВ ТЕРМОЧАСОВОЇ ОБРОБКИ РОЗПЛАВІВ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СПЛАВІВ У СИСТЕМАХ Іn-Bі, Bі-Sb, Іn-Sb, Sn-Bі, Cd-Bі, Cd-Sn, Se-S / сторінка 8

Назва:
ВПЛИВ ТЕРМОЧАСОВОЇ ОБРОБКИ РОЗПЛАВІВ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СПЛАВІВ У СИСТЕМАХ Іn-Bі, Bі-Sb, Іn-Sb, Sn-Bі, Cd-Bі, Cd-Sn, Se-S
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Був побудована залежність активностей аі від концентрації другого компоненту поблизу ТL , яка корелює з відповідними перехолодженнями.
Діаграма стану Cd-Sn є діаграмою з обмеженою розчинністю компонентів і перекристалізацією у твердому стані (евтектоїдне перетворення). Досліджували зразки в системі Cd100-х –Snх, де х = 0 (І), 10,2 (ІІ), 30,1 (ІІІ), 50,2 (ІV), 66,6 (V), 79,8 (VІ), 90,1 (VІІ), 93,9 (VІІІ), 98,1 (ІX), 100 (X) ваг. % Sn.
Особливістю кристалізації доевтектичних сплавів в системі Cd-Sn є наявність переохолоджень 6 К и 17 К відносно температури евтектоїдного перетворення. Для заевтектичних сплавів установлене переохолодження , що росло від 2 до 10 К у міру збільшення концентрації Sn. Виявлено, що на початковому етапі кристалізація цих сплавів відносно ТL носила вибуховий характер з наступним ізотермічним затвердінням у вигляді горизонтального плато, що характерно для чистих речовин, хімічних сполук і евтектичних сплавів.
Величини , і не залежали від величини перегріву вище і нижче температур ТL і ТS і від часу ізотермічної витримки вище і нижче температур ТL і ТS до 20 годин.
На підставі досліджень бінарних систем Sn-Bі, Cd-Bі, Cd-Sn виявлені переохолодження були нанесені на відповідні діаграми стану. Згрупувавши ці діаграми стану з переохолодженнями, була побудована потрійна діаграма стану системи Bі-Cd-Sn (рис. 7) у розгорнутому вигляді, по якій можна зробити наступні коментарі. В області потрійної діаграми, обмеженої складом Cd - евтектика Е1 (Cd+55ваг. %Bі) – Е2 (Cd+66ваг. % Sn) аж до потрійної евтектики Е (53,9ваг. %Bі, 20,2ваг. %Cd, 25,9ваг. %Sn), тобто в області, багатій Cd, при кристалізації сплавів навряд чи варто очікувати переохолоджень відносно поверхні ліквідусу , де -температура плавлення Cd.
Сплави, що входять до складу потрійної діаграми, як бачимо, повинні кристалізуватися з визначеним переохолодженням відносно поверхонь ліквідус, обмежених лініями і , де і - температури плавлення відповідно Bі і Sn, Е2 і Е3 - евтектичні сплави Cd+66ваг. % Sn і Sn+60ваг. %Bі. Цей прогноз був підтверджений на двох сплавах І (10ваг. %Bі, 10ваг. %Sn, 80ваг. %Cd) і ІІ (10ваг. %Cd, 10ваг. %Sn, 80ваг. %Bі) із зони рівноважної кристалізації без переохолодження і зони нерівноважної кристалізації з переохолодженням. Як і слід було чекати, у першому сплаві переохолоджень відносно температури ліквідусу ТL, виявлено не було. Тоді як на другому сплаві спостерігалося переохолодження 15 К.
При кристалізації потрійного сплаву евтектичного сплаву (53,9ваг. %Bі, 20,2ваг. %Cd, 25,9ваг. %Sn) Е виявлено передкристалізаційне переохолодження 8 К.
У п'ятому розділі досліджували кінетику кристалізації в’язких розплавів у системі Se100-x-Sx , де х = 0(І), 10,2(ІІ), 38(ІІІ, евтектика), 89(ІV), 100(V) ваг. % S масою по 2г. На прикладі чистого Se і сплавів ІІ й ІІІ розроблено спосіб визначення ступеня кристалічності після термообробки в області переохолодження. Встановлено, що на криві охолодження розплавів цих речовин і їх ізотермічній витримці нижче ТL протягом багатьох годин екзотермічні ефекти кристалізації не фіксуються. Однак при наступному нагріванні спостерігаються ендотермічні ефекти плавлення, що свідчить про повільну кристалізацію в’язкого розплаву під час ізотермічної витримки. Величина цього ефекту знаходиться в прямій залежності від часу ізотермічної витримки розплаву.
За тривалістю і теплових ефектів плавлення запропонована формула для визначення ступеня кристалічності
з===, (4)
де фi , Qi , mi - час, теплота плавлення і маса частково закристалізованої речовини; фmax , Qmax , mmax - час, теплота плавлення і маса всієї закристалізованої речовини.
З рівняння Авраамі-Колмогорова, записаного з урахуванням (4) у вигляді, наприклад,
/=1-exp(-Zt n) (5)
шляхом подвійного логарифмування і побудови графіків залежності от , , були знайдені значення показників форми зародків п і константи швидкості кристалізації Z.
Розрахунки показали, що параметри n і Z міняються залежно від температури і концентрації другого компонента, що свідчить про зміну форми зародків і швидкості їхнього утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕРМОЧАСОВОЇ ОБРОБКИ РОЗПЛАВІВ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ СПЛАВІВ У СИСТЕМАХ Іn-Bі, Bі-Sb, Іn-Sb, Sn-Bі, Cd-Bі, Cd-Sn, Se-S

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок