Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ вибухозахисної ПЕРЕМИЧКИ ДЛЯ ГАСІННЯ УДАРНИХ ПОВІТРЯНИХ ХВИЛЬ ПРИ ПІДЗЕМНОМУ ВИДОБУТКУ РУД

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ вибухозахисної ПЕРЕМИЧКИ ДЛЯ ГАСІННЯ УДАРНИХ ПОВІТРЯНИХ ХВИЛЬ ПРИ ПІДЗЕМНОМУ ВИДОБУТКУ РУД

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ вибухозахисної ПЕРЕМИЧКИ ДЛЯ ГАСІННЯ УДАРНИХ ПОВІТРЯНИХ ХВИЛЬ ПРИ ПІДЗЕМНОМУ ВИДОБУТКУ РУД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,02 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничий УНІВЕРСИТЕТ
Руських Владислав Васильович
УДК 622.235-74/.76
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ вибухозахисної ПЕРЕМИЧКИ
ДЛЯ ГАСІННЯ УДАРНИХ ПОВІТРЯНИХ ХВИЛЬ
ПРИ ПІДЗЕМНОМУ ВИДОБУТКУ РУД
Спеціальність 05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) | рахутін
Володимир
Семенович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри тунелів, основ і фундаментів Дніпропетровського державного університету залізничного транспорту України Міністерства освіти і науки України | петренко
Володимир
Дмитрович
кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) | курінний
Володимир
Павлович
Провідна установа: | Інститут геотехнічної механіки Національної академії наук України, відділ механіки вибуху (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться ” 9 ” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 з захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий ” 8 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Тимощук В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. При видобуванні руд камерними системами розробки одним із основних виробничих процесів, що суттєво впливає на інші ланки технології, є буропідривні роботи. У більшості випадків здійснюють масові вибухи, які викликають утворення ударних повітряних хвиль (УПХ). Поширюючись по гірничих виробках на великі відстані, вони руйнують споруди, комунікації й устаткування, деформують кріплення тощо. Це наносить істотний економічний збиток гірничому підприємству і викликає вимушені простої виробництва.
ЗАТ „Запорізький залізорудний комбінат” при видобуванні руди зіштовхнувся з проблемою негативного впливу УПХ на закладні перемички. Їх руйнування призводить до того, що закладний матеріал потрапляє у виробки робочих горизонтів та створює аварійні ситуації на підприємстві. При цьому економічний збиток від простоїв виробництва складає близько 30 - 80 тис. грн на рік.
Для захисту підземних споруд, комунікацій та устаткування від негативної дії УПХ на гірничих підприємствах України використовують різні конструкції вибухозахисних перемичок. Для їх виготовлення застосовують бетон, дерево, метал, анкери, троси, конвеєрну стрічку тощо. Як правило, ці перемички одноразового використання, великої ваги і складаються з громіздких конструктивних елементів. Це ускладнює їх доставлення на місце зведення і підвищує трудомісткість монтажних робіт. Параметри перемичок недостатньо науково обґрунтовані, що призводить до різних аварійних ситуацій (погіршення провітрювання, ускладнення проходження людей і пересування устаткування).
Існуючі методи розрахунку перемичок для гасіння УПХ складні і не враховують різноманіття конструкцій. Недостатньо вивчений характер поширення УПХ по гірничих виробках і взаємодія їх з різним устаткуванням і комунікаціями. Протягом останніх 20 років ці питання у науково-технічній літературі практично не висвітлювалися. Тому розробка і створення вибухозахисних перемичок багаторазового використання, що мають пружну характеристику, високу несучу здатність та відрізняються невеликою вагою і швидкістю зведення, є важливим актуальним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ вибухозахисної ПЕРЕМИЧКИ ДЛЯ ГАСІННЯ УДАРНИХ ПОВІТРЯНИХ ХВИЛЬ ПРИ ПІДЗЕМНОМУ ВИДОБУТКУ РУД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок