Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> маркетингова орієнтація промислових підприємств на оновлення продукції

Загрузка...

маркетингова орієнтація промислових підприємств на оновлення продукції

Назва:
маркетингова орієнтація промислових підприємств на оновлення продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
УДК 334.716:339.138
Ніколаєнко Юрій Володимирович
маркетингова орієнтація промислових підприємств
на оновлення продукції
Спеціальність: 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН Укра-їни.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
АЛЕКСАНДРОВА Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
ГОРИН Михайло Петрович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра економіки, менеджменту та маркетингу
Захист дисертації відбудеться 4 листопада 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 3 жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід підприємств і організацій до ринкових умов господарювання створив принципово нову ситуацію з точки зору вирішення завдань формування взаємовідносин між суб’єктами господарсько-економічної системи. Виявилась невідкладна потреба посилення управління виробництвом на базі економічних критеріїв, використання сучасних маркетингових концепцій. Особливої актуальності проблема реорганізації управління набуває на рівні підприємств, зокрема, на етапі розробки нових товарів та систематичного оновлення промислової продукції як одного з основних напрямів, що здатний забезпечити стабільне господарювання та економічне зростання підприємств України в умовах посилення конкуренції між товаровиробниками.
Оновлюючи продукцію, підприємства спроможні покращити результати своєї фінансово-господарської діяльності (збільшити обсяги виробництва, підвищити прибутковість тощо) за рахунок створення продукції, максимально наближеної до потреб споживачів. Важливою передумовою успішної діяльності щодо оновлення промислової продукції та забезпечення її високої конкурентоспроможності є широке запровадження в практику господарювання принципів маркетингового управління.
Застосування маркетингових концепцій дає можливість підприємству упевнено орієнтуватись у ринковому середовищі, створює суттєві переваги у конкурентній боротьбі та дозволяє значно підвищити ефективність господарської діяльності. В зарубіжній економічній літературі теоретичні і прикладні проблеми формування та використання концепцій маркетингу при управлінні корпораціями в умовах розвинутої ринкової економіки розроблені досить ґрунтовно. Широко відомі наукові праці І. Ансоффа, Б. Бермана, М. Еванса, Ж.-Ж. Ламбена, Ф. Котлера, Р. Петерсона, Дж. Роджера та інших.
Останнім часом з’явилось багато публікацій вітчизняних вчених, присвячених дослідженню проблем реалізації концепцій маркетингу в умовах трансформаційної економіки, формуванню маркетингових підходів до стратегічного управління розвитком підприємств тощо. Особливої уваги заслуговують роботи таких авторів як Акимова І.М., Александрова В.П., Геєць В.М., Герасимчук В.Г., Гончарова Н.П., Долішній М.І., Козоріз М.А., Крикавський Є.В., Чухрай Н.І.
Проте, незважаючи на підвищення інтересу до маркетингу як до об’єкту дослідження, проблеми формування маркетингової орієнтації вітчизняних підприємств в умовах переходу до ринку досліджені поки що недостатньо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: маркетингова орієнтація промислових підприємств на оновлення продукції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок