Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРИЙОМНОГО БАТЬКІВСТВА

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРИЙОМНОГО БАТЬКІВСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРИЙОМНОГО БАТЬКІВСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,96 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
БЕВЗ Галина Михайлівна
УДК 159.9: 316.35
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ
ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРИЙОМНОГО БАТЬКІВСТВА
19.00.05 – соціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України (м. Київ).
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, старший
науковий співробітник, доцент
Говорун Тамара Василівна,
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, доцент кафедри
психології та педагогіки;
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника,
завідуюча кафедрою соціальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Грабська Ірина Адамівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри психодіагностики
та медичної психології;
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія психології мас та організацій,
м. Київ.
Захист відбудеться 21 травня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 18 квітня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформація соціально-економічних умов життя українського суспільства, орієнтація держави на гуманістичну соціальну політику поставили питання ініціювання в країні деінституалізації утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та відновлення сімейних форм державної заміщувальної опіки
Домінуюча на Україні інтернатна система опіки, хоч і забезпечує вирішення найважливішої проблеми фізичного виживання дітей в умовах відсутності турботи біологічних батьків, проте є далеко не оптимальною для ефективного здійснення процесу їхньої соціалізації, на що неодноразово вказували науковці (М.Дубровіна, М.Лисіна, А.Прихожан, В.Толстих, С.Мещерякова, В.Мухіна). Пошук оптимальних умов розвитку соціально-незахищених категорій дітей вимагає не соціальної ізоляції, а інтеграції їх в соціум, що забезпечується приорітетністю в соціальній політиці сімейних форм влаштування даної категорії дітей: усиновлення, опіка (піклування) родичів, патронатна та прийомна сім'я.
Світовий досвід створення прийомних сімей – фостерингу (від англ. foster caring – виховання чужої дитини) переконав громадськість у тому, що прийомна сім'я є ефективною формою виховання дітей, які потребують державної турботи. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1713 від 15.09.1999 р., в місті Києві та 4-х регіонах України (Запорізькій, Одеській, Харківській областях та в АР Крим) розпочався експеримент зі створення прийомних сімей, запроваджений постановою Кабінету Міністрів України №241 від 02.03.1998р. "Про проведення експерименту з утворення прийомних сімей в Запорізькій області та затвердження положення про прийомну сім'ю". Тож на Україні вже чотири роки проводиться цілеспрямована робота по створенню нової форми державної опіки – інституту прийомної сім'ї, що надало можливість 55 дітям-сиротам та дітям, позбавлених піклування біологічних батьків, зростати та виховуватися в сімейному оточенні.
Розбудова в Україні сімейних форм державної опіки потребує спільних зусиль всіх учасників інноваційного процесу, вказує на необхідність вивчення психологічних особливостей феномену заміщувальної сімейної опіки та наукових розробок щодо успішності впровадження в практику напрацьованих технологій. Це передбачає вивчення наступних аспектів створення та функціонування прийомної сім'ї: спонук, які лежать в основі рішення чоловіків та жінок створити прийомну сім'ю; адаптації та взаємоадаптації дитини і прийомної сім'ї до нових умов існування; особливостей соціалізації та ресоціалізації депривованих дітей в умовах сім'ї заміщувальної опіки; психологічного клімату прийомної сім'ї та динаміки подружніх стосунків; формування психологічної готовності батьків до виконання функцій заміщувальної опіки; етапів розвитку прийомної сім'ї, змісту, форм та методів здійснення державного контролю, критеріїв оцінки ефективності функціонування сім'ї заміщувальної опіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРИЙОМНОГО БАТЬКІВСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок