Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ / сторінка 11

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

На думку іспанських вчених-педагогів, основними моральними якостями, які необхідно виховувати у дітей в умовах сьогодення, є: організованість, працьовитість, щедрість, відповідальність, оптимізм, толерантність, активне ставлення до життя. Якщо батьки створять у родині теплу атмосферу любові й спілкування, це стимулюватиме дітей зростати здоровими, врівноваженими, самостійними людьми з позитивною самооцінкою - якостями, що є невід'ємними для виховання творчих особистостей.
4. Законодавчі основи сімейного виховання в Іспанії визначаються
Загальною декларацією прав людини, Конституцією Іспанії, Цивільним
кодексом, Законами про освіту. Конституція Іспанії встановлює одним з
основних принципів соціальної політики держави надання батьками допомоги
своїм неповнолітнім дітям, гарантуючи дітям захист, передбачений
міжнародними угодами (Декларацією прав людини, Конвенцією про права
дитини). Крім того, Конституція Іспанії гарантує право на освіту і свободу
освіти, тобто право на те, щоб діти одержували моральне й релігійне
виховання згідно з власними переконаннями їх батьків. Такий виховний
плюралізм свідчить про відповідність національної системи освіти політиці
держави, яка нещодавно проголосила себе демократичною.
В основних Законах Іспанії про освіту відображено шляхи взаємодії батьків зі школою. Так, у Законі про право на освіту (LODE) та Законі про загальну організацію системи освіти (LOGSE) стверджується, що батьки учнів мають право співробітничати зі школами у навчальній і позакласній діяльності. Законодавство Іспанії надає великого значення родинному
-16-
вихованню у прагненні досягти всебічного розвитку дітей, сприянні гармонійному розвитку особистості: фізичному, інтелектуальному, соціальному.
Школа є основним інститутом виховання й навчання дітей поза межами родини. Хоча іспанські вчені-педагоги визнають пріоритет сімейного виховання у формуванні особистості дитини, вони наголошують на необхідності взаємодоповнення сімейного і шкільного виховання, в результаті якого відносини батьків зі школою повинні ґрунтуватися на засадах співпраці та взаємодії.
Сплановані й проведені за участі батьків позакласні заходи збагачують шкільне життя дітей, мотивують і зацікавлюють їх до навчання, сприяють кращому засвоєнню ними шкільної програми, заохочують розвиток їх творчості та прищеплюють позитивні цінності, що загалом підвищує якість навчання і виховний потенціал школи.
5. Аналіз іспанських програм педагогічної освіти батьків показав, що відбулися певні зміни в концепції сімейного виховання: якщо раніше метою виховання було зробити дитину слухняною, то зараз переважає демократичний підхід до виховання, в основі якого лежить розуміння інтересів і потреб дитини.
Важливим чинником піднесення рівня сімейного виховання іспанців на сучасному етапі стало підвищення педагогічної культури батьків шляхом розробки і впровадження спеціальних програм їх освіти. З цією метою в Іспанії створені програми виховання батьків, програми педагогічної освіти батьків, які діють у так званих "центрах сімейного орієнтування" і відрізняються різноманітністю форм і методів роботи з батьками. Школи батьків, індивідуальні зустрічі та консультації фахівців, діяльність сімейних радників, організацій релігійного напряму, - все це спрямовано на розв'язання проблем у сімейних відносинах, зміцнення зв'язків між членами родини, ведення ними здорового способу життя. Методична і практична цінність програм центрів сімейного орієнтування полягає у збагаченні батьків педагогічною теорією, ознайомленні їх з новими педагогічними та виховними технологіями і наданням більших можливостей для самовиховання й саморозвитку.
В сучасній Іспанії добре організований і успішно втілюється в життя процес підвищення педагогічної культури сім'ї. Це свідчить про прогрес у розвитку сім'ї в цілому та сімейного виховання зокрема. Досвід Іспанії з організації педагогічної освіти батьків у центрах сімейного орієнтування й діяльності сімейних радників заслуговує на впровадження в Україні, де батьки зустрічаються з подібними проблемами в сімейному вихованні, але, зазвичай, не одержують кваліфікованої допомоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок