Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ / сторінка 2

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Вивчення системи сімейного виховання в Іспанії свідчить, що вона розвивалась і удосконалювалась відповідно стану іспанського суспільства.
- 2-
Сучасна педагогічна культура іспанського народу виникла як результат цього розвитку. Час збагатив її найціннішими традиціями, які корисно вивчати і застосовувати всім іншим народам.
Серед іспанських мислителів, педагогів, письменників, чиї погляди на цю проблему добре відомі у вітчизняних і зарубіжних колах, доцільно назвати М.Ф.Квінтіліана, Ісидора Севільського, Х.Л.Вівеса, М.Унамуно.
На сучасному етапі теоретико-методологічні основи іспанської родинної педагогіки стали об'єктом дослідження таких іспанських педагогів-науковців, як: А. Капітан-Діас (A. Capitan Diaz), Б. Делгадо Кріадо (В. Delgado Criado), Ф. Гальваче Валеро (F. Galvache Valero), К. Браво-Вільясанте (С. Bravo-Villasante) та ін. Різні аспекти дослідження сучасної іспанської сім'ї та виховання в ній висвітлені в публікаціях таких іспанських педагогів і соціологів, як: І. Альберді (І. Alberdi), М.К. Агілар Рамос (М.С. Aguilar Ramos), Г. Мусіту (G. Musitu), Е. Гервілья (Е. Gervilla), О. Отеро (О. Otero), В. Перес-Діас (V. Perez-Diaz), Д. Кантера (D. Cantera), Л. Гарсія (L. Garcia) та ін.
Аналіз сучасної вітчизняної педагогічної літератури свідчить про недостатність теоретичних і експериментальних досліджень, в яких би висвітлювались питання теорії сімейного виховання в зарубіжних країнах. На сьогодні в науково-педагогічних дослідженнях в Україні проблема теорії та практики сімейного виховання в зарубіжжі розглядалась в історико-педагогічному аспекті у дисертаційному дослідженні О.Й. Демченко ("Теорія та практика сімейного виховання у Великій Британії"), в теоретико-методологічному аспекті у дисертаційному дослідженні Г.В. Фінчук ("Теорія та практика сімейного виховання в зарубіжній педагогіці"), в ракурсі етнопедагогічних традицій - у дисертаційних дослідженнях М.І. Тадєєвої ("Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії"), Т.А. Швець ("Народнопедагогічні традиції виховання у Франції"'), В.М. Махінова ("Традиції виховання в німецькій народній педагогіці") та в монографії М.Б. Євтуха і М.І. Тадєєвої ("Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії"). Що стосується Іспанії, в Україні нами виявлено лише одне дисертаційне дослідження - "Традиції виховання в народній педагогіці Іспанії" В.Г. Домніч.
Таким чином, процес формування, становлення і розвитку іспанської сім'ї, специфіка та ціннісні орієнтації сімейного виховання у сучасній Іспанії ще не були предметом спеціального дослідження.
Актуальність і недостатня наукова розробленість проблеми зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: "Педагогічні засади та практика сімейного виховання в сучасній Іспанії".
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є частиною комплексної державної бюджетної теми науково-дослідницької роботи кафедри педагогіки Київського національного лінгвістичного університету. Тема "Розробка та реалізація
-3-
сучасної моделі загально-педагогічної підготовки вчителів у контексті Євроінтеграційних процесів" скоординована Міністерством освіти і науки України й затверджена вченою радою Київського національного лінгвістичного університету (протокол № 6 від З0. 01. 2006 р.). Державний реєстраційний номер держбюджетної теми № 0106U01028.
Тема дисертації затверджена вченою радою Київського національного лінгвістичного університету (протокол № 4 від 29. 11. 1999 р.) та узгоджена з Радою з координації наукових досліджень у галузі педагогіки та психології АПН України (протокол № 4 від 24. 04. 2007 р.).
Мета дослідження — здійснити цілісний науковий аналіз педагогічних засад та охарактеризувати практику впровадження сімейного виховання в сучасній Іспанії, виявити можливості творчого використання актуальних ідей цього досвіду в Україні.
Досягнення мети передбачало розв'язання таких завдань:
-
визначити педагогічні засади родинного виховання в Іспанії та основні етапи історичного розвитку іспанської сім'ї;
-
охарактеризувати моделі сучасної іспанської сім'ї, її функції та завдання;
-
виявити ціннісні орієнтації сімейного виховання в сучасній іспанській сім'ї;
-
проаналізувати законодавчі основи сімейного виховання в Іспанії та шляхи взаємодії сім'ї та школи;
-
здійснити аналіз іспанських програм педагогічної освіти батьків і обґрунтувати можливості практичного використання зарубіжного
досвіду в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок