Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ / сторінка 7

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
За даними соціологічних досліджень, прихильників вимог і покарань серед іспанських батьків виявилось значно менше, ніж тих, що широко застосовують схвалення й винагородження у своїй виховній діяльності. Для схвалення дітей батьки застосовують як матеріальні винагороди, так і моральні чи емоційні. Багато іспанських батьків висловлюють таку думку: їх менш суворе ставлення до дітей спричиняє певні труднощі у вихованні, яке здається більш складним, ніж у минулому. Це відбувається внаслідок того, що сучасні батьки вважають за необхідне пояснювати дітям свої рішення й доводити свої накази. На думку більшості іспанських вчених (М.К. Агілар Рамос, Л. Гарсії, П. Фермосо Естебанеса, Г. Мусіту, Д. Кантери та ін.), діалог і спілкування є найкращими засобами виховання дітей і повинні застосовуватись з раннього віку.
Іспанські вчені виділяють такі стилі сімейного виховання: примусовий (авторитарний), соціально-інтегративний або демократичний, поблажливий, недбалий або анархічний, суперечливий. За їх твердженням, найбільш успішним є демократичний стиль. Діти, батьки яких застосовують цей стиль виховання, поважають соціальні норми і людські цінності, вони пристосовані до життя у суспільстві, мають високу самооцінку і самоконтроль та позитивний психосоціальний стан.
-10-
Характерними рисами життя в Іспанії на сучасному етапі є такі негативні явища, як споживацтво, нещирість, пропагандистська культура задоволення. На думку іспанських науковців - фахівців з сімейного виховання, щоб протистояти цим явищам, необхідно сприяти зміцненню виховної ролі сім'ї. Унікальність сім'ї як педагогічного середовища полягає в тому, що в ній можливо створювати глибокі емоційні зв'язки, заперечуючи споживацтво; сприяти щирості у взаємовідносинах; цінувати унікальність і поважати відмінності між своїми членами, бажаючи добра кожному.
Іспанські педагоги (Е. Гервілья, Г. Мусіту, М. Мольпесерес, Х.А. Алькасар, Ф. Коромінас, Д. Кантера, М. Перес) закликають батьків виховувати у дітей такі якості: власну думку, силу волі й самоконтроль, творче мислення, чесність, працелюбність, відповідальність, повагу до індивідуальних особливостей інших людей. У сім'ї цінності набуваються за допомогою життєвих прикладів, причому, дії мають більше значення, ніж слова. Іспанський вчений Енріке Гервілья виділяє прямі й опосередковані методи прищеплення цінностей. Так, опосередкованими методами він вважає виховну силу доброго оточення, дисципліну, добре виконану роботу, приклад вихователів. Серед прямих методів вчений відзначає: наставляння або моральний урок, сентенції чи вислови на моральні теми, байки, обговорення моральних дилем, рольові ігри, роз'яснення цінностей, виправлення, особисте орієнтування і т. ін.
Іспанські вчені-педагоги Хосе Антоніо Алькасар та Фернандо Коромінас з Європейського інституту педагогічних наук в Мадриді стверджують, що у сімейному колі можна досягти того, що діти будуть набувати цінності, спонукувані любов'ю. Кожна дитина - це цілий світ, вона народжується як з позитивними, так і негативними якостями. У сім'ї дитина відчуває, що батьки, брати й сестри люблять її як унікальну і неповторну особистість, з усіма її недоліками. Ця любов є відправною точкою для боротьби з цими недоліками та набуття дитиною цінностей. Для цього треба спиратися на сильні сторони, які є в кожної дитини. В нормальних умовах сімейного співіснування батьки мають численні нагоди виховуюче діяти на своїх дітей. Цей спосіб діяльності визначає сімейний стиль виховання. Метою формування ціннісних орієнтацій дитини повинно бути поєднання гармонійного розвитку розуму, сили волі та почуттів. Отже, концептуальні засади ціннісних орієнтацій сімейного виховання в сучасній Іспанії містять формування таких загальнолюдських цінностей, як: порядок, праця, самовладання, солідарність, щедрість, відповідальність, що є необхідною передумовою задоволення природної потреби людини прагнути особистого й спільного щастя і одержувати радість від своїх вчинків. Програма виховання цінностей, розроблена іспанськими вченими-педагогами Хосе Антоніо Алькасаром та Фернандо Коромінасом, враховує вікові особливості розвитку дитини і передбачає поступовий перехід від прищеплення добрих звичок (у дітей дошкільного віку) до виховання чеснот (у молодших школярів) і, нарешті, формування переконань і світогляду
-11 -
(у підлітків).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок