Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ / сторінка 8

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
На наш погляд, програма має велике практичне значення і варта вивчення й застосування українськими батьками, оскільки вона вказує батькам шлях до формування повноцінного члена сучасного суспільства, гідної, відповідальної, зрілої особистості, здатної приносити користь людям і бути щасливою від цього.
У третьому розділі - "Практика сімейного виховання в сучасній Іспанії"" - розглядаються законодавчі основи сімейного виховання в Іспанії, шляхи взаємодії сім'ї та школи, висвітлюється сутність програм сімейного орієнтування, педагогічної освіти батьків.
Родина і суспільство є взаємопов'язаними й взаємозалежними інститутами. Суспільство потребує сім'ї для економічного та демографічного зростання. Здійснюючи виховання дитини, сім'я виконує також соціальну місію, вводячи дитину в суспільство, формуючи громадянина, передаючи йому моральні цінності й культурну спадщину.
Для виконання сім'єю своєї виховної функції вона потребує допомоги з боку суспільства - юридичної, економічної, соціальної. З цією метою проводиться державна сімейна політика. Основними принципами державної сімейної політики, на думку іспанських дослідників, повинні бути: невтручання держави у внутрішні справи сім'ї, повага до плюралізму форм сімейного життя, сприяння можливості жінкам поєднувати материнство з професійним зростанням.
Законодавчі основи сімейного виховання в Іспанії визначаються Загальною декларацією прав людини, Конституцією Іспанії, Цивільним кодексом, законами про освіту. Державна сімейна політика спирається на закон і здійснює соціальний захист сімей. В Іспанії успішно проводиться законодавче регулювання сім'ї, але недостатня увага приділяється її соціальному захисту, що є головною причиною низького показника народжуваності.
Сім'я є першим, але не єдиним середовищем соціалізації дитини. Представником суспільства, основним інститутом виховання й навчання дітей поза межами родини є школа. Сім'я та школа мають спільну мету - всебічний і гармонійний розвиток особистості, необхідний для активної участі у суспільному житті. Отже, ці два інститути мають доповнювати один одного за своїми функціями, досягаючи успіху за умов взаємної допомоги й співробітництва. Особливістю сучасного етапу є те, що батьки покладають на вчителів все більшу відповідальність за формування особистості дитини, а вчителі закликають батьків до співробітництва й все більшої участі у підготовці своїх дітей до життя.
Результати різних досліджень, у тому числі проведених іспанськими вченими Андресом Олівою й Хуаном Паласіосом, свідчать, що академічна успішність, поведінка й адаптація дітей у школі визначаються певними характеристиками їх сімей. Так, з'ясувалось, що батьки найбільш успішних у школі дітей мають такі спільні риси: розмовляють з дітьми вишуканою мовою
- 12-
із складними граматичними конструкціями, багатим лексичним складом і абстрактними поняттями, що стимулює розвиток когнітивних здібностей дітей і готує їх до вимог школи; використовують дидактичні матеріали (книжки, ігри і т. п.) у відповідній діяльності - читанні, письмі, привчаючи до них дітей; присвячують багато часу контролю й допомозі дітям щодо виконання шкільних завдань.
Сім'я та школа мають співробітничати у формуванні всебічної і гармонійно розвинутої особистості дитини. Для цього в Іспанії існують такі форми взаємодії сім'ї та школи: обмін інформацією про дитину між батьками і вчителями, залучення батьків у шкільну й позакласну діяльність дітей, участь батьків у органах управління школою, АМРА - асоціаціях батьків учнів. Асоціації батьків учнів (або АМРА) - це вільні громадські об'єднання, які планують свою діяльність у навчальних центрах і допомагають батькам долати щоденні труднощі, конфлікти і протиріччя у вихованні дітей. Тут батьки знаходять осередки спільної з педагогами праці й об'єднуються за інтересами з іншими батьками. Функціями АМРА є планування цілей та організація різноманітної діяльності, наприклад, позакласної діяльності, сімейного орієнтування, соціокультурної програми.
Взаємодія сім'ї та школи повинна грунтуватися на взаємній зацікавленості й допомозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок