Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЯНІШЕВСЬКА ЗОЯ ВІКТОРІВНА

УДК (37. 018.1(460) + 37. 013. 74) (043.3)
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ
13.00.01- „Загальна педагогіка та історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному лінгвістичному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Матвієнко Ольга Василівна,
Київський національний лінгвістичний університет
професор кафедри педагогіки.


Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Десятов Тимофій Михайлович,
Міністерство освіти та науки України,
директор з департаменту професійно-технічної освіти,
м. Київ;
кандидат педагогічних наук
Домніч Валентина Григорівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри іноземних мов, м. Київ.


Захист відбудеться „21” березня 2008 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 001. 16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033. м. Київ. вул. Володимирська, 58, ауд. 12).
Автореферат розісланий 20 лютого 2008 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Москаленко
 
- 1-
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. На сучасному етапі сімейна педагогіка - це галузь науки, що інтенсивно розвивається. У рамках процесу глобалізації країни усього світу все більше усвідомлюють значущість і цінність сім'ї та сімейного виховання. Конвенція ООН про права дитини передбачає сприяння, захист і підтримку цієї галузі. Про усвідомлення надзвичайної важливості сім'ї та родини як найпершого й найміцнішого осередку суспільства в сучасному мінливому світі свідчить також той факт, що у травні 2006 року в Києві відбувся XXII Міжнародний Конгрес Родини "Родина - спільнота любові".
Модернізація суспільних відносин у XX - на початку XXI століття значною мірою вплинула на функціонування сімей, їх склад, структуру, демографічну поведінку. Об'єктивні тенденції зміни шлюбно-сімейних відносин сприяли автономізації і нуклеарізації сім'ї. Суттєві зміни відбулися в поглядах людей на шлюб, сімейні стосунки, роль чоловіка та жінки.
Критичне вивчення теорії та досвіду зарубіжних країн з питань сімейного виховання необхідне з точки зору перспективи входження й інтеграції України до загальноєвропейського освітнього простору. Визначення перспектив розвитку сімейного виховання в Україні в контексті європейських і світових тенденцій повинно відбуватися за умови врахування особливостей нашого суспільства, тих специфічних завдань, які стоять перед сімейним вихованням в Україні на сучасному етапі, збереження та використання досягнень вітчизняної педагогічної думки, організаційних форм і методів, що склалися історично. Отже, ефективне використання зарубіжного досвіду передбачає адаптацію зарубіжних ідей і підходів до національної системи виховання, до вітчизняної культури в цілому.
Історіографія наукових досліджень проблем сімейного виховання свідчить про їх важливість на всіх етапах історичного розвитку і в усіх народів. Видатний чеський педагог Я.А. Коменський обґрунтував ідею "материнської школи", спираючись на досвід сімейного виховання. Спробу побудувати сімейну педагогіку як частину соціальної педагогіки здійснили світові класики Ф. Рабле і Ж.-Ж. Руссо. Відомий швейцарський педагог Й.Г. Песталоцці створив "Книгу для матерів", узагальнивши досвід народної педагогіки.
Великий внесок у розробку проблем сімейного виховання зробили видатні вітчизняні вчені К.Д. Ушинський, С.Ф. Русова, А.С. Макаренко, В.О. Сухомлинський, М.Г. Стельмахович, В.Г. Постовий, Т.О. Алексєєнко та інші. Саме К.Д. Ушинський, В.О. Сухомлинський, М.Г. Стельмахович дали обґрунтування сім'ї як важливого первинного природного осередку, де виховуються діти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ТА ПРАКТИКА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В СУЧАСНІЙ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок