Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВА СПРАВА В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XІV – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

ВІЙСЬКОВА СПРАВА В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XІV – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

Назва:
ВІЙСЬКОВА СПРАВА В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XІV – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
Микитишин
Валентина Олександрівна
УДК 930.2(477.8)”14/15”
ВІЙСЬКОВА СПРАВА В УКРАЇНІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XІV – ПЕРШІЙ
ПОЛОВИНІ XV ст.
Спеціальність 20.02.22 – Військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі археології Інституту українознавства
ім. І.Крип'якевича НАН України
Науковий керівник – член-кореспондент НАНУ, доктор історичних наук, професор,
Баран Володимир Данилович, Інститут археології НАН України,
завідувач відділом слов'янської археології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Винокур Іон Срулевич,
Кам'янець-Подільський державний
педагогічний університет, кафедра історії Східної Європи і археології, завідувач кафедри
кандидат історичних наук
Михайлина Любомир Павлович,
Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра етнології,
античності та середньовіччя, доцент
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра археології
та музеєзнавства, Міністерство освіти та
науки України
 
Захист відбудеться 31.01. 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної академії наук України за адресою: 04210, Україна, м.Київ-210, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.
Автореферат розісланий 25.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Петрашенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається необхідністю комплексного дослідження військової справи на всіх етапах розвитку українського суспільства. З різних причин вітчизняні історики не тільки у військовій проблематиці, але й взагалі практично не надавали уваги періоду існування так званих удільних князівств. Історики національної державницької школи ще цікавилися періодом Галицько-Волинської держави (окремі з них, правда, приймали польську схему, обмежуючи функціонування цієї держави 1340 чи 1349 роком), тоді як радянські історики княжий період обмежували мало не взяттям Києва Батиєм у 1240 р. А далі, принаймні у шкільних підручниках, незрозуміло звідки, виринали козаки. А ще було повстання Мухи. Пересічний українець, навіть патріотично вихований, засвоїв саме таку схему української історії. Зміни і сьогодні проходять поволі. Частина дослідників пропонує вважати, знову ж таки за схемою Б.Рибакова, що держава Київська Русь проіснувала тільки до 1132 р., а далі настала феодальна анархія, світлим моментом якої була Галицько-Волинська держава, після чого розпочався Литовський період (чи то завоювання, чи то добровільне приєднання?).
Відновлення незалежності України потребує бережливого ставлення до її державного минулого. Позаяк не викликає сумнівів, що Київська Русь була українською державою, яка у своєму розвитку займала і сусідні території населені в тому числі і взагалі неслов'янськими народами, то й немає необхідності обмежувати її історію 1132 роком. Подібно до інших середньовічних імперій (Візантійської, Священної Римської імперії німецької крові чи Османської) ця держава перебувала у динаміці росту і розпаду. У різні періоди історії князі київські контролювали всю її територію і виводили проти зовнішнього ворога об'єднані сили, а у певні періоди їх влада обмежувалася неповною Київською землею. І кінець цієї держави настав не у 1132 р., коли помер Мстислав Володимирович, останній могутній київський князь, і не у 1169 чи 1202 роках, коли Київ руйнували князі, які претендували на цей же київський престол, щоби бути сюзеренами держави, а аж у 1240 р., коли монголи таки здобули столицю і самі стали сюзеренами більшості її земель. Вивчення джерел, зрештою дослідження істориків як державницької школи у минулому (М.Грушевський, І.Крип'якевич, О.Терлецький, М.Кордуба), так і сьогоднішньої генерації (Я.Ісаєвич, Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВА СПРАВА В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XІV – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок