Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАБІЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ

СТАБІЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ

Назва:
СТАБІЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки"
ШОвКаЛЮК ВАЛЕРІЙ Степанович
УДК 631.153:633.1: 658.155.2:658.8
СТАБІЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічних наук
Калінчик Микола Володимирович,
Інститут землеробства, завідувач відділу
 
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
Бойко Віктор Іванович,
ННЦ “Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу продовольчих ресурсів
кандидат економічних наук
Шевченко Галина Олексіївна,
“Українська ф'ючерсна біржа”,
генеральний директор |
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки, м. Київ |
Захист дисертації відбудеться "21" червня 2005 року о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10.
Автореферат розісланий "19" травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Від стану ринку зерна залежить економічний розвиток аграрного сектору країни. Нестабільність обсягів виробництва зерна призводить до спадів (або нарощування) цін його реалізації з відповідними втратами в роботі підприємств борошномельної, хлібопекарної, комбікормової промисловості та роздрібної торгівлі.
Порушення інтеграційних зв’язків між учасниками зернового ринку, особливо між товаровиробниками й елеваторами, монополізація посередницьких послуг комерційними фірмами і відсутність системних прогнозів щодо його кон'юнктури призводить до спотворення ринкового механізму ціноутворення. Можливим наслідком цієї ситуації є ажіотажний попит на продовольчі товари, вимивання дешевого асортименту круп, хлібобулочних і макаронних виробів та викривлення структури споживчого кошика соціально вразливих верств населення.
Отже розв'язання комплексного завдання щодо стабілізації виробництва, переробки, зберігання, торгівлі та споживання зерна й узгодження економічних інтересів між усіма суб'єктами зернопродуктового підкомплексу зумовлює актуальність теми дослідження.
Проблемам розвитку економічних відносин контрагентів ринку зерна, стабілізації й ефективності зернового виробництва, конкурентного ціноутворення, механізму державного регулювання цього сегмента присвятили свої праці вітчизняні та зарубіжні вчені економісти: В.Г.Андрійчук, О.Г.Белозерцев, В.І.Бойко, В.І.Власов, Т.В.Гайдук, П.І.Гайдуцький, М.В.Гладій, О.В.Захарчук, М.В.Калінчик, І.Г.Кириленко, Ю.С.Коваленко, М.І.Кучер, М.Г.Лобас, В.В.Милосердов, І.М.Рішняк, П.Т.Саблук, Є.Б.Хлєбутін, Л.М.Худолій, Г.О.Шевченко, О.М.Шпичак та інші.
Проте нинішній стан хлібопродуктового підкомплексу, не завжди обґрунтоване державне втручання в цю сферу, неконтрольованість і непрогнозованість ситуації на ринку зерна свідчать про низку невирішених питань теоретико-методологічного і практичного значення. Зокрема, потребують системного дослідження шляхи стабілізації ринку зерна за умови досягнення динамічної рівноваги в системі “попит-пропозиція”, удосконалення міжгалузевих відносин між інтеграторами та запровадження державних методів впливу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідних робіт відділу економіки Інституту землеробства УААН, що виконувались у 2001-2005 рр. за темами (номер державної реєстрації 0101U003825): “Розробити наукові основи адаптації еколого-економічних систем землеробства до природного та ринкового середовища”; “Розробити модель продуктово-ресурсного балансу на рівні підприємства, регіону, країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАБІЛІЗАЦІЯ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок