Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОСТІ ЗНАНЬ У СТАРШОКЛАСНИКІВ

ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОСТІ ЗНАНЬ У СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОСТІ ЗНАНЬ У СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,59 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Малафіїк Іван Васильович
УДК [373.51:371.3] – 053.6
ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ
СИСТЕМНОСТІ ЗНАНЬ У СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.09 - теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор педагогічних наук,професор,
дійсний член АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, головний науковий
співробітник відділу дидактики професійної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член
АПН України Ляшенко Олександр Іванович,
Академія педагогічних наук України, головний вчений секретар;
 
доктор педагогічних наук, професор
Романишина Людмила Михайлівна,
Національна академія Державної прикордонної
служби України, професор;
доктор педагогічних наук, професор
Кушнір Василь Андрійович, Кіровоградський
державний педагогічний університет
ім. Володимира Винниченка, професор кафедри
педагогіки.
Провідна установа Запорізький національний університет, кафедра
педагогіки і психології Міністерства освіти і науки
України, м.Запоріжжя.
 
Захист відбудеться. 8 лютого 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д ).
 
Автореферат розісланий 4 січня 2007 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Глибокі і динамічні зміни, що відбуваються в житті нашого суспільства, зростання соціальної ролі особистості, інтелектуалізація праці, високий динамізм техніки і технологій, перехід суспільства в інформаційно-технологічну фазу розвитку гостро ставлять перед освітою і школою проблему підвищення якості знань. Особливе місце в ній належить підвищенню системної якості знань випускників загальноосвітньої школи і на цій основі формування в них системного стилю мислення та цілісної наукової картини світу.
Учені висловлюють думку, що час, у якому ми живемо, наповнений особливим історичним смислом. Крім потужних суспільних потрясінь, які й раніше траплялися в історії, відбувається процес більш фундаментальний – процес зміни глибинних структур самого мислення і світосприйняття в цілому. Розуміння того, що наші успіхи пов’язані з тим, наскільки системно підходимо до розв’язання задач, а наші невдачі викликані відступом від системності, що системність є не лише властивістю природи, а й властивістю людської практики, стало характерною рисою нашого часу.
Сучасні наукові дані та сучасні системні уявлення дозволяють говорити про світ як про безкінечну ієрархічну систему систем, що перебувають у неперервному розвитку, а системність нашого мислення випливає із системності світу. З погляду зазначеного вище одним із основних завдань навчання на сучасному етапі є виховання в школярів системного мислення, а одним із важливих шляхів його розв’язання є формування в них системності знань як їх якості.
Знання набувають системної якості завдяки їх організації в систему. Система – основне поняття системного підходу, отже формування системності знань у школярів тісно пов’язане із застосуванням ними системного підходу у навчальному пізнанні.
Біля витоків розуміння системи стояв ще Арістотель. Його формула, за якою ціле більше суми частин, з яких воно складається, стала важливим кроком у розумінні природи цілісності. Проблему цілого, цілісності, системи досліджували Г.Гегель, І.Кант, А.Богданов та багатьох інших видатних представників філософської думки.
Системний підхід, становлення і розвиток якого пов’язують з іменами Л.Берталанфі, У.Ешбі, розглядають як конкретизацію діалектичного принципу про всезагальний зв’язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОСТІ ЗНАНЬ У СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок