Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УМІНЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ТЗН У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УМІНЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ТЗН У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УМІНЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ТЗН У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Царенко Олександр Миколайович
УДК 371.01
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УМІНЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ТЗН У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти України, м.Кіровоград.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
ВЕЛИЧКО СТЕПАН ПЕТРОВИЧ,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри фізики і методики її викладання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
ГОНЧАРЕНКО СЕМЕН УСТИМОВИЧ,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти, головний науковий співробітник лабораторії професійного навчання у навчальних закладах профтехосвіти;
доктор педагогічних наук, професор
СИДОРЕНКО ВІКТОР КОСТЯНТИНОВИЧ, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, професор кафедри трудового навчання та креслення.
Провідна установа: Запорізький інститут удосконалення вчителів, кафедра педагогіки, психології та методик навчання природничо-математичних дисциплін, Міністерство освіти України, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться "21" вересня 2000 року о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул.Пирогова,9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул.Пирогова,9).
Автореферат розісланий "18" серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Реалізація основних стратегічних цілей, принципів і завдань державної програми “Освіта. Україна ХХІ століття” у навчальному процесі можлива завдяки широкому та систематичному використанню дидактичних засобів, навчальної техніки і запровадженню сучасних технологій. Ефективність застосування різноманітних методів навчання, інтенсифікація викладання й учіння значною мірою залежить від використаних технічних засобів навчання (ТЗН), які дозволяють розв’язувати різноманітні дидактичні завдання: забезпечувати науковість навчання; розвивати пізнавальні інтереси й здібності учнів; забезпечувати формування в школярів міцних знань; прискорювати темпи вивчення і запам’ятовування навчального матеріалу; активізувати самостійну роботу учнів; індивідуалізувати навчання тощо.
У зв’язку з цим необхідною складовою професійної підготовки студентів у вищому педагогічному навчальному закладі є формування готовності майбутніх учителів до ефективного застосування ТЗН у навчально-виховному процесі. Основними напрямками розв’язання завдань розвитку вищої школи та підвищення кваліфікації вчителів є всебічне вдосконалення викладання фахових і психолого-педагогічних дисциплін на основі широкого запровадження ТЗН та переоснащення освітніх закладів сучасною навчальною технікою.
Соціально-політичні зміни, які відбуваються в Україні, негативно вплинули на якісні та кількісні показники рівня матеріальної забезпеченості загально-освітніх шкіл, і зокрема, оснащення їх сучасними технічними засобами.
Міністерством освіти України та іншими науково-педагогічними установами розробляється Концепція створення засобів навчання нового покоління, яка враховує формування в Україні нової парадигми системи шкільної освіти. Її характерними рисами є: перехід до евристично-пошукової моделі шкільного навчального процесу; орієнтування на розвивальну освіту та особистісно-орієнтоване навчання, інноваційні технології; оптимальне поєднання гуманітарної і природничо-математичної складових шкільної освіти, варіативність навчальних програм тощо.
Перелічені чинники ставлять підвищені вимоги до професійної підготовки педагогічних працівників, що актуалізує проблему формування умінь у майбутніх учителів застосовувати ТЗН у навчально-виховному процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УМІНЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ТЗН У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок