Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сюй Лін Ши
УДК: 338.22 (477.62)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ
ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
У ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ
Спеціальність 08.05.01 – “Світове господарство
і міжнародні економічні відносини”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Гохберг Юрій Олександрович, Професор кафедри міжнародної економіки Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, перший віце-президент АТЗТ “ДАНКО” (м.Донецк);
кандидат економічних наук Вартанова Олена Вікторівна, доцент кафедри міжнародної економіки Східноукраїнського національного університету (м.Луганськ)
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться ''17'' червня 2002р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, Донецьк, вул. Челюскинців, 186, аудиторія 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий ''13'' травня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Калініна С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема формування ринкової економіки і розвитку зовнішньоекономічної діяльності, залучення іноземних інвестицій в економіку в колишній соціалістичній країні – Україні і соціалістичній країні - Китаї вимагає свого негайного розв'язання. Останнім часом підвищився інтерес до економічних реформ в Україні, а також до розвитку зовнішніх економічних зв'язків, зокрема, між Україною і КНР. У зв'язку з цим назріла необхідність вивчити більш детально досвід економічних перетворень у Китайській Народній Республіці. Необхідно заохочувати і підтримувати кооперацію виробництва, створення спільних підприємств і обмін новими технологіями. Насамперед, Україна повинна бути зацікавлена в створенні виробничих і науково-технічних зон. Використання китайської моделі економічного розвитку вплине на економічні перетворення в Україні з урахуванням її специфічних особливостей.
Керуючись тим положенням, що створення вільних економічних зон (ВЕЗ), залучення іноземних інвестицій є одним з основних способів прискорення економічного розвитку країни, необхідно виявити основні принципи і закономірності інвестиційної діяльності у ВЕЗ.
Існуючий організаційно-економічний механізм функціонування ВЕЗ і управління ними не забезпечує необхідної інвестиційної привабливості. Законодавча база у цій сфері ще далека від вдосконалення. Відсутній комплексний підхід щодо дослідження організаційно-економічних умов залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони. Наведене свідчить, що поставлені у дисертації завдання є актуальними для країн з трансформаційним типом економіки і потребують свого вирішення.
Важливість і необхідність вирішення завдань щодо створення ВЕЗ, залучення іноземних інвестицій має величезне значення для національної економіки України, забезпечує більш швидке її входження до світової господарської системи. Ці моменти визначили вибір теми і задачі дослідження.
Предмет і об'єкт дослідження. Предметом даного дослідження є сукупність економічних відносин, що виникають в процесі удосконалення інвестиційної діяльності в умовах вільних економічних зон з урахуванням міжнародного і, в першу чергу, китайського досвіду.
Об'єктом дослідження виступають зовнішньоекономічні зв'язки в умовах їх реформування та інтеграції України і Китаю у світову систему господарства, особливості їх розвитку в системі функціонування ВЕЗ.
Зв'язок роботи з науковими програмами планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок