Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

Назва:
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Мєдвєдєв Дмитро Миколайович
УДК 338.24:334.724.6
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національ-ної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем управління виробництвом.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча відділом проблем управління виробництвом.
Офіційні опоненти:доктор економічних наук, професор
Редькін Олександр Семенович,
Інститут економіки і менеджменту Одеської національної академії зв'язку
Міністерства транспорту і зв'язку України (м. Одеса), директор інституту;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Іванов Сергій Євгенович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємства.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться "18" травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Уні-верситетська,77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська,77.
Автореферат розісланий "18" квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початковому етапі реформування економіки України та відносин власності декларувався переважно ліберальний підхід, однак послідовна і цілісна концепція перетворень фактично була відсутня. Державний сектор розглядався як другорядний елемент економічної системи. Такий стан став причиною тривалої трансформаційної кризи і загальної дезорієнтації в макроекономічній політиці. Реалізація ряду приватизаційних програм не привела до очікуваного підвищення ефективності економіки в цілому, а потенціал державного сектора значно знизився.
Незважаючи на деяку макроекономічну стабілізацію, що намітилася в останні роки, багато проблем розвитку і подальшої трансформації української економіки недостатньо розглянуто теоретично і практично не вирішено. Однією з таких проблем є визначення цілей, масштабів і форм діяльності державного сектора.
Дотепер не сформовано стійку модель розвитку державного сектора економіки, не визначено остаточно його роль у національній економіці, багатьом об'єктам державного сектора на сучасному етапі розвитку властиві низька продуктивність праці та рентабельність, незадовільний стан інвестиційних процесів; багато напрямів господарської діяльності держави збиткові. Фактично держава не стала ефективним власником – до кінця не організовано систему обліку масштабних показників державного сектора, вимагають поглиблення теоретичне обґрунтування і практичне удосконалення механізму формування структури державного сектора та оцінки ефективності діяльності його об'єктів.
Ці тенденції обумовили необхідність дослідження всього комплексу проблем, пов'язаних із функціонуванням державного сектора економіки.
Розгляд міжнародного досвіду формування структур національних економік свідчить, що ряду сфер господарської діяльності властива наявність як об'єктів державного сектора, так і недержавних підприємств. Особливо це характерно для трансформаційних економік. Такий стан актуалізує потребу вивчення процесів взаємодії та взаємовпливу державного і недержавного секторів.
Розвиток економіки України у напрямі наближення до економічно розвинених країн також вимагає вивчення моделей державного сектора, сформованих у різних країнах.
Проблемам визначення сутності, економічних форм, особливостей функціонування та ефективності державного сектора економіки присвятили свої дослідження багато вітчизняних учених: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок