Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМПАТІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ЕМПАТІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ЕМПАТІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КОГАН Ірина Михайлівна

УДК 159.922.7
ЕМПАТІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ
У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
ШВАЛБ Юрій Михайлович,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної роботи
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
БОРИШЕВСЬКИЙ Мирослав Йосипович
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії
психології особистості ім. П.Р. Чамати
кандидат філософських наук, доцент КОРНЄВ Микола Ничипорович
Національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри соціальної
та педагогічної психології
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, кафедра психології
Захист відбудеться 9 березня 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Кос-тю-ка АПН України.
Автореферат розісланий 5 лютого 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні і політичні процеси, що відбуваються в Україні, зумовили зміни в моральній атмосфері суспільства. Утвердження демократичних норм суспільного життя висуває нові вимоги до духовного розвитку дитини, її підготовки до життя. В контексті наукових теорій духовного розвитку особистості, основою яких є концептуальні положення М.М.Бахтіна, М.О.Бердяєва, В.І.Вернадського, В.С.Соловйова, П.А.Флоренського, В.Франкла, постає нове бачення психологічних проблем розвитку дитини, починаючи з ранніх етапів її становлення.
Онтогенетичний аспект розвитку особистості висвітлювався в роботах відомих вітчизняних психологів та педагогів (К.А.Абульханова-Славська, М.Й.Боришевський, Д.Б.Ельконін, О.В.Запорожець, Г.С.Костюк, С.Д.Максименко, Н.І.Непомняща, В.А.Сухомлинський, та інші), які стали методологічним та теоретичним підґрунтям багатьох досліджень цієї проблеми. Серед них значне місце посідають дослідження емоційного розвитку, чутливості, сприяння та співпереживання (Л.І.Джрназян, А.Д.Кошелєва, Я.Я.З.Неверович, Л.П.Стрєлкова). Низка дисертаційних досліджень була присвячена окремим аспектампроцесу розвитку емпатії та її компонентів (Л.П.Алексєєва, С.Б.Борисенко, Л.П.Виговська, Т.П.Гаврилова, ЛЛ.П.Стрєлкова, І.М.Юсупов), взаємозв'язку співвідношенню емпатії та моральності (А.А.Валантінас, А.В.Соломатіна, Н.О.Шевченко), впливу різних факторів на процес виховання емпатії (Р.О.Агавелян, Г.Ф.Михайліченко).
У багатьох роботах показано, що молодший шкільний вік не тільки є сензитивним для формування навчальної діяльності, але є дуже важливим етапом у соціальному розвитку дитини, у становленні її зв’язків з оточуючими людьми за межами родинних стосунків. Прийняття нової соціальної ролі школяра, готовність відповідати очікуванням інших, здатність будувати власну поведінку відповідно до зразків, а також формування власних очікувань щодо поведінки інших людей орієнтаціяроблять дітей цього віку сензитивними до виховання у них розвитку емпатійних можливостей (Г.С.Абрамова, Т.П.Гаврилова). У низці робот доведено, що створення умов емпатійної взаємодії серед школярів та між вчителем і школярами стає значущим фактором позитивної соціальної ситуації розвитку дитини молодшого шкільного віку (Л.І.Божович, С.Г.Якобсон).
Враховуючи актуальність проблеми, її недостатню наукову розробленість, орієнтуючись на запити практики, було визначено тему дослідження: “Емпатія і особливості її розвитку у дітей молодшого шкільного віку”. Тема дисертаційного дослідження є складовою теми лабораторії екологічної психології Інституту психології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕМПАТІЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок