Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Назва:
МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМ. В.М. КОРЕЦЬКОГО
НАЗАРЕНКО Олена Аркадіївна
УДК 342
МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ
В СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник -
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
академік АПрН України
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович,
Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
(м. Київ), заступник директора
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
ГЕОРГІЦА Аурел Зиновійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (м. Чернівці), завідувач кафедри міжнародного права і порівняльного правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
ФЕДОРЕНКО Владислав Леонідович,
Національна академія Служби безпеки
України (м. Київ), заступник завідувача
кафедри
Провідна установа -
Київський національний університет
внутрішніх справ (м. Київ), МВС України
Захист відбудеться 16 червня 2006 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 12 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тарахонич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Теорія джерел права з давніх часів була і залишається однією з фундаментальних в юридичній науці. Умови сьогодення, як ніколи, є сприятливими для її глибокого, всебічного аналізу. Позбувшись ідеологічних догматів радянських часів, наука конституційного права України вже не може задовольнитися визначенням джерел права як способів або форм вираження державної волі. Відбувається переосмислення сутності джерел конституційного права, що насамперед мають бути втіленням волі народу, який виступає єдиним джерелом влади і носієм суверенітету.
Система джерел конституційного права України переживає період докорінних змін, пов’язаних з утвердженням „нових” і маловідомих радянському державному праву джерел, таких як акти Конституційного Суду України, акти місцевого самоврядування, договори, судові прецеденти та інших, які й потребують особливої уваги. Серед них і міжнародні договори України.
Ще до проголошення незалежності України, у Декларації про державний суверенітет, Україна визначила свою міжнародно-правову позицію, проголосивши перевагу загальновизнаних норм міжнародного права перед нормами внутрідержавного права і тим самим визнала свою правову систему відкритою для норм міжнародного права, такою, що може бути сумісною з загальновизнаними нормами та принципами міжнародного співробітництва.
Проголошення у ст. 9 Конституції України чинних міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, частиною національного законодавства, і, відповідно, можливість їх застосування в Україні, означає приєднання до національних принципів та норм, яким врегульовані конституційні правовідносини також і тих, які містяться у міжнародних договорах України, що, безперечно, збагачує національну правову систему, створює умови для всебічного врегулювання конституційно-правових відносин, сприяє повнішому забезпеченню інтересів їх суб’єктів.
Водночас, визнання міжнародних договорів України джерелом конституційного права України є свідченням поширення договірних відносин на конституційно-правову сферу, що дозволяє договору поряд з Конституцією, законами та підзаконними нормативно-правовими актами регулювати конституційно-правові відносини.
Сьогодні велика кількість міжнародних договорів України спрямована на захист життя і свободи, честі і гідності людини, її прав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок