Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мурашко Вікторія Вікторівна
УДК 331.101.5:159.923.35
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ДОНЕЦЬК - 2006
Дисертацією є рукопис
Дисертацію виконано на кафедрі управління персоналом і економіки праці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Борецька Наталія Петрівна, Донецький інститут ринку та соціальної політики, ректор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Михайлова Любов Іванівна, Сумський національний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
кандидат економічних наук, доцент Безтелесна Людмила Іванівна, Національний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне), доцент кафедри трудових ресурсів та підприємництва.
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), відділ економічних проблем охорони праці та соціальної політики
Захист дисертації відбудеться 29 січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “….. ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Обов’язкова складова успішних реформ у всіх розвинутих країнах – це випереджальний розвиток інтелектуального потенціалу. Розвинутий інтелект нації є основою технологічного прориву та впровадження інноваційної моделі економіки. Досягнення стратегії інноваційного розвитку можливе лише через створення сприятливих умов нагромадження (на стадіях формування, використання та розвитку) та якісних змін інтелектуального потенціалу на рівнях: людина – підприємство – регіон – суспільство. Основою такої стратегії повинні бути інвестиції в людину, створення теоретико-методичних, правових, організаційних та економічних умов для підвищення рівня використання та розвитку інтелектуального потенціалу.
Ролі розвитку людського капіталу в цілому, та інтелектуального потенціалу, зокрема, в процесі побудови постіндустріального, інформаційного суспільства, приділялась увага в роботах зарубіжних вчених Г.Беккера, Д.Белла, Дж.К.Гелбрейта, Р.Дорнбуша, П.Друкера, Дж.Кендрика, Ф.Махлупа, Я.Мінсера, А.Сена, А.Тоффлера, С.Фішера, Т.Шульца, російських вчених В.Іноземцева, Г.Мелік’яна, В.Пузанова та інших. Різні підходи до визначення ролі інтелектуального потенціалу, його компонентів, рівня дослідження та чинників впливу відображено в роботах вітчизняних вчених О.Власюка, А.Гальчинського, В.Гейця, О.Грішнової, Б.Губського, І.Каленюк, Е.Лібанової, Є.Марчука, Л.Михайлової, С.Мочерного, О.Нестеренка, С.Пирожкова, І.Чухна. Проблемам підвищення ефективності використання людського ресурсу в інноваційному розвитку регіонів і окремих підприємств присвячені роботи О.Амоші, В.Антонюк, С.Бандура, Л.Безтелесної, Н.Борецької, С.Вовканича, М.Долішнього, О.Єськова, Т.Заяць, С.Злупка, Н.Лук’янченко, О.Мартякової, Л.Мельцер, О.Новікової, В.Панкова, М.Семикіної, Л.Семів, Л.Шаульської, Л.Шевчук та інших.
В той же час, аналіз та узагальнення наукових джерел свідчать про недостатню визначеність категоріального апарату дослідження інтелектуального потенціалу; відсутність оцінки та ранжування регіонів України за рівнем інтелектуального потенціалу; недосконалість організаційно-економічного регулювання використання і розвитку інтелектуального потенціалу на мікро-, мезо- та макрорівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок