Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дізнання в органах прикордонної служби україни: процесуальні та орГАнізаційні аспекти

дізнання в органах прикордонної служби україни: процесуальні та орГАнізаційні аспекти

Назва:
дізнання в органах прикордонної служби україни: процесуальні та орГАнізаційні аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Андрушко Олександр Вікторович
УДК 343.123.1
дізнання в органах прикордонної служби україни: процесуальні та орГАнізаційні аспекти
12.00.09 – кримінальний процес і криміналістика;
судова експертиза
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національній академії внутрішніх справ України МВС України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент
Письменний Дмитро Петрович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії кримінального процесу та судоустрою
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Нор Василь Тимофійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики
кандидат юридичних наук, доцент
Мікулін Віктор Петрович,
Національна академія Служби безпеки України, начальник кафедри кримінального права і процесу
Провідна
установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра правосуддя, м. Київ
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
Автореферат розісланий “ 6 ” квітня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення у Конституції України від 28.06.96 р. суверенної, незалежної та правової держави в Україні вимагає охорони території України у межах існуючих кордонів відповідно до принципів їх непорушності та недоторканності, що є відображенням територіальної цілісності, політичної та економічної незалежності, суверенітету та єдності України, її національної безпеки. У першу чергу молодою українською державою були прийняті Закони України “Про Державний кордон України” та “Про Прикордонні війська України” (04.11.91 р.), чим підкреслюється особлива роль державної функції
з охорони державного кордону України.
Формування державності та демократичного суспільства в Україні супроводжується низкою негативних явищ на державному кордоні України. Так, значного поширення набула злочинність, що пов’язана з порушеннями державного кордону України, а саме: нелегальна міграція, контрабанда, транснаціональна злочинність та інші, масштаби яких за останнє десятиріччя набувають загрозливих розмірів.
Будь-які порушення державного кордону України повинні рішуче припинятися. Охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах покладається на Державну прикордонну службу України, яка з 01.08.03 р. згідно з Законом України “Про Державну прикордонну службу України” стала правонаступницею Прикордонних військ України.
Реформування Прикордонних військ України у правоохоронний орган спеціального призначення – Державну прикордонну службу України було зумовлено тим, що одних військових заходів Прикордонних військ України з протистояння проявам злочинних порушень державного кордону було недостатньо. Сьогодні важливу роль у протидії порушенням державного кордону відіграють правоохоронні види діяльності органів прикордонної служби, зокрема, кримінально-процесуальна.
Аналіз практики кримінально-процесуальної діяльності органів прикордонної служби свідчить про наявність серйозних недоліків у цій діяльності, що пов’язані з недостатнім правовим регулюванням питань визначення способів охорони державного кордону та реагування на його порушення. Це також стосується структури та організації діяльності цих органів дізнання, їх недостатнього нормативно-правового, науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення.
А тому постає важливе у практичному плані завдання підвищення ефективності функціонування інституту дізнання у новому правоохоронному органі – Державній прикордонній службі України, що й обумовлює актуальність цього дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: дізнання в органах прикордонної служби україни: процесуальні та орГАнізаційні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок