Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського

Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського

Назва:
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,24 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Шандрівський Ігор Григорович
УДК 947.04
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”, директор Інституту гуманітарних та соціальних наук.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук
Патер Іван Григорович, Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії;
кандидат історичних наук
Кісіль Зоряна Романівна, Львівський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України МВС України, доцент кафедри історії держави і права.
Провідна установа – | Інститут історії України НАН України, відділ історії періоду Другої світової війни, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: м. Львів-13, вул. С.Бандери,12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “19” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Збройна боротьба українського народу за державність у першій половині ХХ ст. висунула з народних низів та середовища національно свідомої еліти талановитих військово-політичних діячів, яких революційна хвиля поставила в епіцентр битв за незалежність і соборність України. Однак упродовж сімдесятилітнього існування комуністичний тоталітарний режим доклав чимало зусиль, щоб спотворити образ борців за самостійну незалежну Україну. Радянська історіографія, ігноруючи аспекти національного державотворення, розглядала революційні процеси в Україні як складову більшовицького перевороту в Росії, а національно-державні утворення – Центральну Раду, Гетьманат і Українську Народну Республіку визначала як “контрреволюційні, антинародні режими”. Відповідно висвітлювалися їх військово-політичні діячі. Політичний супротивник в історичних працях радянського періоду був здебільшого безликим. Допускалися згадки лише про окремих найбільш одіозних, на погляд радянських істориків, осіб: Симона Петлюру, генерала Михайла Омеляновича-Павленка, отаманів Юрка Тютюнника і Нестора Махна.
Цю прогалину вітчизняної історіографії значною мірою заповнили воєнно-наукові та мемуарно-аналітичні праці української військової еміграції. Опинившись в результаті поразки визвольних змагань 1917–1921 рр. за межами Батьківщини, насамперед в Польщі, Чехословаччині, Німеччині та Франції, широкий загал високоосвічених і збагачених фронтовим досвідом військовиків зумів у короткий термін самоорганізувати, створити еміграційні комбатантські структури, серед них Українське воєнно-історичне товариство (1920–1939) й заснувати власні видання. Ветеран УГА й відомий історіограф Лев Шанковський слушно відзначав, що саме вони заснували українську історичну науку, використовуючи свій потужний інтелектуальний потенціал. Цієї ж думки дотримувався наддніпрянець-емігрант Олександр Оглоблин, який стверджував, що репрезентація української історіографії в світі фактично припала на долю еміграції.
Якщо стосовно когорти політичних лідерів Української революції в сучасній вітчизняній і діаспорній історіографії маємо досить широкий діапазон наукового висвітлення, щоправда з деякими протиріччями та неоднозначністю, які тягнуться ще з радянської доби, то “друга шеренга” ще й до сьогодні залишається в науковому затінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок