Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТЕЗУВАННЯ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ПЛАСТМАСИ

КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТЕЗУВАННЯ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ПЛАСТМАСИ

Назва:
КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТЕЗУВАННЯ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ПЛАСТМАСИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
АБУ САХЮН ІЯД МУХАММЕД СУЛЕЙМАН
УДК 616.314-089.29-06-084
КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТЕЗУВАННЯ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ПЛАСТМАСИ
14.01.22 - стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м.Полтава (ректор – доктор медичних наук, професор Ждан В.М.).
Науковий керівник:
кандидат медичних наук, професор Рубаненко В’ячеслав Васильович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м.Полтава, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та імплантології.
Офіційні опоненти:
-доктор медичних наук, професор Нідзельський Михайло Якович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м.Полтава, завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів – стоматологів ортопедів;
-доктор медичних наук, професор Сисоєв Микола Петрович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м.Сімферополь, завідувач кафедри стоматології факультету післядипломної освіти.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупіка МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології.
Захист відбудеться “4” липня 2005 р. о1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “3” червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Дев’яткіна Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дефекти зубних рядів середньої і великої довжини, а також повна відсутність зубів, заміщення яких вимагає виготовлення знімних пластинкових протезів, зустрічаються досить часто і за даними різних авторів досягає 40% – 80% від кількості осіб, що звертаються за ортопедичною допомогою (Беліков О.Б., 1993 , Лабунець В.А., 2000). Ця кількість коливається в невеликих відсотках у різних регіонах України, але залишається високою і переважає в старших вікових групах (Кіндій Д.Д., 1999).
У загальній структурі населення, що потребує знімного протезування, майже 42% складають особи з повною відсутністю природних зубів (Писаренко О.А., 2001).
Якщо до цього додати той факт, що ефективне користування виготовленими протезами рідко перевищує п’ятирічний термін і вимагає їхньої переробки, число потребуючих значно зростає. Цю групу осіб у відомій кількості збільшують і ті, у яких по тим або іншим причинам приходиться видаляти природні або, особливо, природні опорні зуби (Варес Э.Я., Нагурний В.А., 1992).
В даний час основним конструктивним матеріалом для базисів знімних протезів залишаються пластмаси акрилового ряду. За даними Чулака Л.Д. (1997) з них виготовляють до 98% знімних конструкцій.
Акрилові пластмаси, поряд з високою технологічністю, еластичністю, стабільністю геометричної форми, визначеною індиферентністю до біологічних середовищ, мають і багато недоліків. Серед останніх особливе місце займають недостатня механічна міцність і наявність вільного мономера, що виділяється в порожнину рота в процесі користування протезами (Жадько С.І., 1996; Рожко П.Д., 1999). Якщо для збільшення механічної міцності базисів запропоновано досить багато методів, починаючи від способу полімеризації і посилюючих покрить, до армування базису, то рекомендації зменшення токсично-хімічних і алергологічних впливів акрилових пластмас нечисленні і суперечливі (Павленко А.В., Сисоєв Н.П. 1989; Сисоєв Н.П., Ланіна С.Я., 1990). Саме тому біосумісництво матеріалів для протезування залишається визначальним фактором у клінічній практиці.
Основними напрямками в зниженні токсичності залишаються принципи зниження концентрації домішок і підвищення інертності матеріалу в процесі полімеризації, екстракції токсичних з’єднань з готового полімеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОНСТРУКТИВНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПРОТЕЗУВАННЯ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ПЛАСТМАСИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок