Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка iнформацiйнОЇ технологiЇ НЕЛІНІЙНОЇ РОБАСТНОЇ СПЛАЙН-ОБРОБКИ ДАНИХ В системІ монiторингу

Розробка iнформацiйнОЇ технологiЇ НЕЛІНІЙНОЇ РОБАСТНОЇ СПЛАЙН-ОБРОБКИ ДАНИХ В системІ монiторингу

Назва:
Розробка iнформацiйнОЇ технологiЇ НЕЛІНІЙНОЇ РОБАСТНОЇ СПЛАЙН-ОБРОБКИ ДАНИХ В системІ монiторингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ МIЖНАРОДНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ЦИВIЛЬНОЇ АВIАЦIЇ
ОСТРОПИЦЬКИЙ Віталій Михайлович
УДК 519.651.3: 519.689.4
Розробка iнформацiйнОЇ технологiЇ
НЕЛІНІЙНОЇ РОБАСТНОЇ СПЛАЙН-ОБРОБКИ ДАНИХ
В системІ монiторингу
05.13.06 Автоматизованi системи управлiння та прогресивнi iнформацiйнi технологiї
Автореферат дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрi математичного забезпечення ЕОМ Днiпропетровського державного унiверситету Міністерства освіти України.
Науковий керiвник -
доктор технiчних наук, професор ПРИСТАВКА Олександр Пилипович, НДІ геології Дніпропетровського державного університету, головний науковий співробітник.
Офiцiйні опоненти:
доктор технiчних наук, професор, лауреат Державної премiї України IГНАТОВ Володимир Олексійович, КМУЦА, завідувач кафедри;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
ЧУПРИН Володимир Михайлович, Науково-дослідний інститут автоматизованих систем будівництва, завідувач лабораторії.
Провiдна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти України, м. Київ
Захист вiдбудеться “10” лютого 2000 р. о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.062.01 при Київському мiжнародному унiверситетi цивiльної авiацiї за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацiєю можна ознайомитися в бiблiотецi Київського мiжнародного унiверситету цивiльної авiацiї.
Автореферат розiсланий “22” грудня 1999 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради |
ГУЗIЙ М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При обробці інформації в системах моніторингу вирішуються як детерміновані задачі на основі рівнянь математичної фізики (методу скінченних елементів, варіаційних задач Коші), так і стохастичні задачі з використанням імітаційного моделювання процесів та статистичного рішення, яке базується на обробці масивів статистичних даних.
Задача підвищення надійності відновлення залежностей та побудови адекватних моделей на основі статистичних даних є актуальною при створенні сучасних інформаційних технологій. При автоматичній обробці статистичних даних контролю параметрів систем, які змінюються з часом та є заданими на дискретній множині, для одержання вірогідних висновків відносно відновлених залежностей необхідно здійснити сплайн-перетворення. Реалізація сплайнів дозволяє підвищувати надійність відновлення моделей та знаходити структурні зміни в процесах та явищах, які спостерігаються. Фундаментальний внесок у теорію наближення сплайнами зроблено вітчизняними та зарубіжними вченими. У статистичній постановці задача побудови сплайнів досліджена в роботах Г.Уаба, І.Шоенберга, Б.Г.Марченка, М.О.Шутка, О.П.Приставки та ін.
Особливістю статистичних масивів є їх зашумованість. Для її зменшення реалізують такі методи:
-
попереднє згладжування за допомогою фільтрів (фільтрація даних) з наступним інтерполюванням; у цьому випадку реалізують процедури інтерполюючих та згладжуючих обчислювальних схем;
- безпосереднє застосування згладжуючих сплайн-регресій;
- реалізація робастних алгортмів для одержання стійких оцінок.
Існуючі методи та програмні середовища відновлення сплайн-регресійних моделей переважно базуються на інтерполяційних схемах. Їх застосування не завжди дає адекватні моделі при суттєвій осциляції випадкової складової, яка потребує згладжування. Це обумовило вибір згладжуючих та усереднюючих сплайн-функцій для відновлення одновимірних та багатовимірних регресійних залежностей.
Сучасні інформаційні технології дозволяють реалізувати методи відновлення сплайн-регресійних моделей у автоматизованій системі обробки експериментальних даних довільного характеру: показників фізичних приборів, результатів економічних, екологічних спостережень та ін.
У зв’язку із зростаючим антропогенним впливом на довкілля виникає необхідність створення систем екологічного моніторингу, призначених для вирішення задач оперативного аналізу та прогнозу, що визначають параметри навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка iнформацiйнОЇ технологiЇ НЕЛІНІЙНОЇ РОБАСТНОЇ СПЛАЙН-ОБРОБКИ ДАНИХ В системІ монiторингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок