Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ З ПЕРЕВАЖНИМ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ НИЖНІХ КІНЦІВОК

КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ З ПЕРЕВАЖНИМ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ НИЖНІХ КІНЦІВОК

Назва:
КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ З ПЕРЕВАЖНИМ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ НИЖНІХ КІНЦІВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут дерматології та венерології АМН України
ТУРЧІНА ІННА ПЕТРІВНА
УДК 616.521+616.516.5]-031.37-08
КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА
НЕЙРОДЕРМІТ З ПЕРЕВАЖНИМ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ
НИЖНІХ КІНЦІВОК
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Федотов Валерій Павлович,
Дніпропетровська державна
медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри шкірних та
венеричних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Проценко Тетяна Віталіївна,
Донецький державний медичний університет
ім.М.Горького МОЗ України, професор кафедри шкірних
та венеричних хвороб факультету післядипломної освіти
кандидат медичних наук,
Сербіна Інесса Михайлівна
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, асистент кафедри
дерматовенерології
Провідна установа: Національний медичний Універтитет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра
шкірних та венеричних хвороб з курсом
проблем СНІДу, м.Київ.
Захист відбудеться “23” червня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.64.603.01 при Інституті дерматології та венерології АМН України за адресою:61057, м.Харків, вул.Чернишевського, 7/9.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, ст.н.с. Бондаренко Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екзема та нейродерміт до цього часу залишаються важливою медико-соціальною проблемою для вітчизняних та зарубіжних дослідників, значимість якої визначається широким розповсюдженням дерматозів, високою питомою вагою у загальній патології шкіри, формуванням тяжких, резистентних до лікування і схильністю до рецидивів форм захворювання, що призводять до тривалої втрати працездатності і завдають значних економічних витрат [Акимов В.Г. 1995; Скрипкин Ю.К. 1998; Айзятулов Р.Ф. 1999; Андрашко Ю.В. 2002;].
Сучасне уявлення про екзему та нейродерміт як про багатофакторні захворювання дозволили зібрати значний матеріал, що свідчить про важливу роль у розвитку дерматозів – нервовій, гепатобіліарній, імунній, ендокринній систем [Каруна Б.І. 1997; Ковалева Л.Н 1998; Логунов В.П. 1999].
Серед багатьох факторів, що впливають на довгострокові адаптаційні механізми і, як наслідок, на перебіг патологічних процесів, особливу увагу необхідно приділяти гіпоксії, оскільки багато фізіологічних процесів в організмі людини, виникнення і перебіг захворювання прямо чи посередньо пов’язані з гіпоксією, порушенням перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), зниженням антиоксидантного потенціалу [Федоров С.М. и др. 1990; Зверькова Ф.А. 1994; Добротина Н.А. и др. 1997; Паращук Б.М. 1999; Притулина Е.Е. и др. 2001; Cutler R. 1996].
В останні роки багато авторів приділяють велику увагу в розвитку і перебігу захворювань шкіри стану ПОЛ, з яким безпосередньо пов’язана швидкість метаболічних процесів: мітотична активність, стан окислювального фосфорелювання, потенціал мембран, активність ферментативних систем та ін.
Однак, в науково-практичній літературі вивчення ПОЛ і функціонального стану судин носило уривчастий характер, не проводився аналіз залежності між ними, а отримані показники були суперечливими. Тому вивчення ПОЛ і функціонального стану регіональної судинної системи в взаємозв’язку з особливостями клінічних проявів екземи та нейродерміту з переважною локалізацією патологічного процесу на шкірі нижніх кінцівок являє особливий інтерес для з’ясування окремих ланок розвитку патологічного процесу і розробки патогенетичних корегуючих методів лікування.
Використання відомих в теперішній час методів лікування не завжди дозволяє отримати бажані результати та не гарантує виліковування чи попередження рецидивів екземи та нейродерміту, тому пошук нових методів терапії цих захворювань є досить актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ЕКЗЕМУ ТА НЕЙРОДЕРМІТ З ПЕРЕВАЖНИМ УРАЖЕННЯМ ШКІРИ НИЖНІХ КІНЦІВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок