Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШПАЛЬТИ РЕДАКТОРА В ІРАНСЬКІЙ ПРЕСІ

ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШПАЛЬТИ РЕДАКТОРА В ІРАНСЬКІЙ ПРЕСІ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШПАЛЬТИ РЕДАКТОРА В ІРАНСЬКІЙ ПРЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,06 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ІРАДЖ РАСТЕГАР
УДК 070.432(55)
ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ШПАЛЬТИ РЕДАКТОРА В ІРАНСЬКІЙ ПРЕСІ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи та редагування Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ІВАНЧЕНКО Роман Григорович
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МЕЛЕЩЕНКО Олександр Костянтинович,
Інститут журналістики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародної журналістики;
кандидат історичних наук, професор
КРИВОШЕЯ Григорій Петрович,
Інститут екстремальної журналістики Київського міжнародного університету, професор кафедри теорії та історії журналістики.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист дисертації відбудеться "30" вересня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано "30" серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється насамперед недослідженістю такої важливої проблеми, як функціонування сучасної періодичної преси в складних умовах, коли Іран стає на шлях демократичного розвитку, починає розбудову ринкової економіки, намагається відчувати себе повноправним членом цивілізованого світу. Поступ будь-якого суспільства важко уявити без розвиненої системи засобів масової комунікації – оперативного, дохідливого та дієвого каналу формування громадської думки. Уся система засобів масової комунікації – це засіб здійснення єдиного процесу поширення ідей, суспільно значущої інформації, виховання соціальних почуттів тощо.
Сучасний інформаційний простір Ірану репрезентують численні джерела комунікації – канали телебачення і радіостанції, газети та журнали, інтернет-видання, кількість яких невпинно зростає зі стрімким розвитком техніки та новітніх технологій.
Як складова частина суспільства, ця система покликана безперервно відображати суспільне життя в усіх його діалектичних зв'язках і взаємозалежностях, суперечностях і конфліктах. А це, у свою чергу, вимагає всебічного переосмислення місця мас-медіа в громадянському суспільстві, їх ролі та значення як четвертої влади.
Саме друковані засоби масової комунікації, одним із завдань яких є аналіз і коментар подій та явищ, що відбуваються в суспільстві, мають сприяти створенню вільного інформаційного простору держави. Однак мета будь-якої публікації полягає не лише в тому, аби повідомити, проаналізувати, прокоментувати явища, події, а й висловити ставлення до них. Ці функції у переважній більшості газет Ірану виконує шпальта редактор, яка, по суті, є дзеркалом, що відбиває погляди та позиції керівників видання.
Редакторська шпальта – це проста інформаційна стаття, що є найважливішим матеріалом газети, який читають у першу чергу. Сьогодні мало видань обходяться без редакційної статті, майже всі газети чи журнали починаються зі шпальти редактора. Зрозуміло, що наявність у друкованому органі шпальти редактора зумовлює неодмінну юридичну відповідальність. Тому цілком закономірно, що до підготовки шпальти редактора долучаються найдосвідченіші та найкваліфікованіші працівники редакцій, які володіють всебічними знаннями із різних галузей науки, історії, літератури, державотворення, економіки, психології тощо, вміють найповніше довести до відома читачів певну позицію і відповідним чином вплинути на громадську думку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШПАЛЬТИ РЕДАКТОРА В ІРАНСЬКІЙ ПРЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок