Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛінгвоаксіологічнА СЕМАНТИКА агентивних номінативних одиниць ІЗ ФОРМАНТОМ -er у сучасній англійській мові

ЛінгвоаксіологічнА СЕМАНТИКА агентивних номінативних одиниць ІЗ ФОРМАНТОМ -er у сучасній англійській мові

Назва:
ЛінгвоаксіологічнА СЕМАНТИКА агентивних номінативних одиниць ІЗ ФОРМАНТОМ -er у сучасній англійській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРОВА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.111?373
ЛінгвоаксіологічнА СЕМАНТИКА агентивних номінативних одиниць ІЗ ФОРМАНТОМ -er
у сучасній англійській мові
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
ДОНЕЦЬК – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі англійської філології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет, професор кафедри граматики та історії англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії та практики перекладу
з англійської мови
 
кандидат філологічних наук, доцент
Гонта Ігор Анатолійович,
Київський університет туризму, економіки і права, доцент кафедри іноземних мов
Провідна установа Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології і стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “16” лютого 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “12” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна лінгвоаксіологія кінця ХХ – поч. ХХІ століття характеризується тенденцією до активізації досліджень, спрямованих на вивчення ціннісних переосмислень семантики всіх її об’єктів (М.І.Мостовий, Н.Г.Іщенко, Ю.А.Зацний, А.Е.Левицький, О.А.Земська, Т.М.Антонченко, О.М.Вольф, І.О.Голубовська, О.В.Тищенко). Зокрема, лексико-семантичний фонд сучасної англійської мови має значний потенціал функціонально-структурних одиниць із аксіологічною семантикою, які потребують комплексного аналізу в аспекті їх національно-культурної специфіки.
Виявлення аксіологічної динаміки функціонально-структурних номінацій у національно-культурному вимірі зумовлене, з одного боку, поглибленим інтересом дослідників до проблем функціонування національних варіантів мов (В.І.Заботкіна), а з іншого, – до з’ясування специфіки ціннісної картини світу певної лінгвокультури, передусім англомовної (Л.Ф.Омельченко, М.М.Полюжин, Г.І.Приходько, О.Л.Бєссонова), а також російсько- та україномовної (Т.І.Вєндіна, О.О.Селіванова, Ф.С.Бацевич, Т.А.Космеда, Г.П.Вишневська та ін.).
Виходячи з такої постановки питання, на часі є аналіз механізмів формування аксіологічного смислу, концептуально-семантичних та ономасіологіч-них просторів аксіологічних переосмислень номінативних одиниць англійської мови на позначення людини – виконавця певного виду діяльності. Основні напрямки аксіологічних змін агентивних номінацій щодо оцінної шкали та інших структурно-семантичних і прагматичних параметрів оцінки вимагають також нових методів і підходів до розкриття соціокультурної суті цих утворень.
Окрім того, аксіологічна семантика функціонально-структурних агентивних номінацій у сучасній англійській мові відкриває нові наукові перспективи в сфері визначення інтра- й екстралінгвальних чинників, які сприяють появі нових номінацій, з’ясуванню їх стилістичної цінності, соціальної детермінації, дериваційної активності та продуктивності. Дослідження такого характеру сприятимуть розширенню теоретичної бази функціонально-ономасіологічної та комунікативної композитології (О.С.Кубрякова, Л.Ф.Омельченко, О.О.Селіванова та ін.).
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлюється його спрямованістю на інтеграцію структурно-семантичного, аксіологічного й ономасіологічного підходів до аналізу агентивних номінативних одиниць із формантом -er, що дозволить визначити основу вторинної номінації як процесу, виявити напрямки аксіологічних переосмислень семантики цих одиниць та джерела утворення нових номінацій на позначення людини як діяча.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛінгвоаксіологічнА СЕМАНТИКА агентивних номінативних одиниць ІЗ ФОРМАНТОМ -er у сучасній англійській мові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок