Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі

крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі

Назва:
крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Придніпровська державна академія
Будівництва та архітектури
Андрєєв Володимир Сергійович
УДК 624.131
крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі
Спеціальність 05.23.02 – Основи і фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБА) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Швець Віктор Борисович
Придніпровська державна академія
будівництва та архітектури, завідуючий кафедрою
“Основи і фундаменти”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Зоценко Микола Леонідович
Полтавський національний університет
імені Юрія Кондратюка
завідуючий кафедрою
видобутку нафти, газу і геотехніки
кандидат технічних наук
старший науковий співробітник
Шокарєв Віктор Семенович
Запорізьке відділення державного
науково-дослідного інституту
будівельних конструкцій
 
Провідна організація: Одеська державна академія будівництва іархітектури, кафедра механіки ґрунтів і надійності споруд Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 29.06.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.085.01 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ПДАБА: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а.
Автореферат розісланий 29.05.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Баташева К.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. В практиці інженерної діяльності часто виникає проблема розрахунку крену жорстких фундаментів на шаруватій основі. До таких відносяться фундаменти висотних споруд, димарів, опор ліній електропередач і т.д.
Дані з науково-технічної літератури свідчать про те, що методи розрахунку фундаментів, які використовуються сьогодні, у ряді випадків не дозволяють досягти необхідної точності, оскільки вплив реологічних властивостей ґрунтової шаруватої основи і часові показники при визначенні крену фундаментів не враховуються.
З багатьох досліджень відомо, що однією з причин невідповідності розрахунків експлуатаційним параметрам є недостатньо повний облік текстурних властивостей ґрунтової товщі, а саме – шаруватості.
Один з методів дослідження крену фундаментів, викликаний впливом сусідніх фундаментів, навантажень на прилеглі площі, а також неоднорідністю ґрунтової основи в плані і по глибині, базується на відношенні різниці осідань середин протилежних сторін фундаменту до його довжини або ширини.
Існує методика розрахунку крену високих фундаментів і споруд кінцевої жорсткості, де в залежності від величини ексцентриситету навантаження збільшується нахил.
Крен окремих фундаментів або споруд в цілому повинен обчислюватися з урахуванням моментного навантаження в рівні підошви фундаменту, впливу сусідніх фундаментів, навантажень, направлених на прилеглі площі, і нерівномірності тиску в основі.
При визначенні величини крену фундаментів необхідно брати до уваги їх заглиблення, жорсткість надфундаментної конструкції. Крен фундаменту при дії позацентрового навантаження залежить від модуля деформації і коефіцієнта Пуассона, ексцентриситету, вертикальної складової рівнодіючих всіх навантажень на фундамент в рівні його підошви, а також від розмірів сторін фундаменту. При розрахунку крену фундаменту використовуються коефіцієнти, котрі приймаються по таблицях СНиПа 2.02.01-83.
Крім того, крен високих жорстких фундаментів (споруд) на однорідній основі залежить від одиничного згинаючого моменту, вертикальної складової всіх навантажень і висоти від підошви фундаменту до точки додаткового навантаження.
Існуючі методи розрахунку крену фундаментів або споруд на ґрунтовій основі базуються на використанні рішень, одержаних в рамках моделі лінійно-пружного ізотропного середовища. При цьому не враховується той факт, що в основах з шаруватою текстурою розподіл напруг може істотно відрізнятися від їх розподілу в однорідній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: крени жорстких фундаментів на водонасиченій шаруватій основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок