Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАЗІРЕЗОНАНСНІ ІМПУЛЬСНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ СИСТЕМ ТОЧНОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

КВАЗІРЕЗОНАНСНІ ІМПУЛЬСНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ СИСТЕМ ТОЧНОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

Назва:
КВАЗІРЕЗОНАНСНІ ІМПУЛЬСНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ СИСТЕМ ТОЧНОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
РЕВКО Анатолій Сергійович
УДК 621.316.722.1
КВАЗІРЕЗОНАНСНІ ІМПУЛЬСНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ
ДЛЯ СИСТЕМ ТОЧНОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ
ПОСТІЙНОГО СТРУМУ
Спеціальність 05.09.12 – напівпровідникові перетворювачі електроенергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Чернігівського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Чернігів.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Денисов Юрій Олександрович,
Чернігівський державний технологічний університет (м. Чернігів), доцент кафедри промислової електроніки.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Сенько Віталій Іванович,
Національний технічний університет України „КПІ”, (м. Київ), професор кафедри теоретичної електротехніки;
кандидат технічних наук
Сидорець Володимир Миколайович,
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН
України (м. Київ), старший науковий співробітник
відділу спеціалізованої високовольтної техніки
і лазерної технології.
Провідна установа – Національний технічний університет „Харківський
політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки
України, кафедра промислової і біомедичної
електроніки, м. Харків.
Захист відбудеться „ 27 ” жовтня 2004 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ – 57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано „ 24 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В. С. Федій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. В останні десятиріччя в стадії інтенсивних досліджень знаходяться ключові схеми на основі квазірезонансу, переключення яких відбувається в момент нульового струму або за нульової напруги. Застосування квазірезонансних ключів в порівнянні з широтно-імпульсними ключами підвищує енергетичні, динамічні та питомі характеристики перетворювачів, електромагнітну сумісність з мережею живлення. Робота квазірезонансних ключів на високій частоті також сприяє зменшенню пульсацій вихідного струму чи напруги. Теорія і практика квазірезонансних імпульсних перетворювачів зі статичним навантаженням (R, RC, LCR) розроблена відносно глибоко.
Що стосується теорії і практики квазірезонансних імпульсних перетворювачів з динамічним навантаженням, коли в якості навантаження використовується, наприклад, двигун постійного струму з проти-е.р.с якоря, яка може змінюватись в широких межах, то вони майже не розроблені.
Актуальність теми. Враховуючи роль силової електроніки в енергозабезпеченні електронних пристроїв, що пов'язані з обробкою, передачею і зберіганням інформації, з управлінням технологічними процесами i електроприводами та iнш., фахівці постійно відмічають необхідність підвищення їх техніко-економічних характеристик: енергетичних, питомих, цінових, точністних.
В багатьох електронних пристроях перетворювачі для живлення електродвигунів є ланкою зі значним енергоспоживанням. За останні роки відбулося різке розширення об’ємів випуску i покращення якості силових напівпровідникових приладів з високими статичними та динамічними характеристиками, що дозволяє створити нове покоління імпульсних перетворювачів електроенергії для застосування у різноманітних системах електроприводів.
Реалізація можливостей сучасної елементної бази з метою досягнення граничних характеристик імпульсних перетворювачів для електроприводу пов’язана з вивченням процесів, що протікають в їх енергетичних та інформаційних каналах з урахуванням специфіки режимів енергоперетворювання, керування. Зокрема, на високих частотах зростає вплив завад, а також параметрів силових приладів та навантаження на динамічні процеси в перетворювачі, що примушує шукати нові принципи побудови ключових елементів та ланцюгів зворотного зв'язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КВАЗІРЕЗОНАНСНІ ІМПУЛЬСНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ СИСТЕМ ТОЧНОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок