Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ТЕХНІКО - ТАКТИЧНІ МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ДЗЮДОЇСТІВ

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ТЕХНІКО - ТАКТИЧНІ МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ДЗЮДОЇСТІВ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ТЕХНІКО - ТАКТИЧНІ МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ДЗЮДОЇСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Загура Федір Іванович
УДК 796.853.23:612.01
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ТЕХНІКО - ТАКТИЧНІ МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ДЗЮДОЇСТІВ
24.00.01 – олімпійський і професійний спорт
Автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії спорту Львівського державного університету фізичної культури Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор ОГІРКО Ігор Васильович,
Львівський державний університет фізичної культури, професор кафедри економіки та інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
АРЗЮТОВ Геннадій Миколайович,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, завідувач кафедри фізичного виховання, олімпійських та масових видів спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
МАРТИН Володимир Дмитрович,
Львівський державний університет фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики атлетичних видів спорту.
Захист відбудеться 7 червня 2007 року о 1400 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного університету фізичної культури за адресою: 79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного університету фізичної культури (79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 5 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. У зв’язку з інтенсифікацією змагальної діяльності в дзюдо актуальною постає проблема її індивідуально-типового моделювання (Мартин В.Д., 1998; Огірко І.В., 2000; Свищев І.Д., 2005). Особливо важливою ця проблема є у спортивних одноборствах, оскільки індивідуальні моделі, окрім характеристик підготовленості спортсмена, повинні передбачати й характеристики ситуацій, і характеристики відповіді суперника, і зміст спортивного протиборства в цілому, а не окремих його елементів (Новиков А.А., 1998;Єганов А.В., 1999; Арзютов Г.М., 2000).
Побудова моделі найсильнішого борця зводиться до розробки модельних характеристик, зокрема пошуку найбільш значущих показників в системі підготовки спортсменів високого класу, які впливають на спортивний результат (Коблєв Я.К., 1990; Пархомович Г.П., 1998; Латишев С.В., 2004).
У зв’язку зі змінами правил та умов проведення змагань з дзюдо, перерозподілом вагових категорій, інтенсифікацією змагальної діяльності важливого значення набуває розробка морфофункціональних моделей борців (Малинський І.Й., 2002; Мартин В.Д., 2005).
Об’єктивно існуючі індивідуальні особливості борців, що можуть бути об’єднані в декілька типових груп, обумовлюють повноту розкриття сильних сторін майстерності в екстремальних умовах змагальної діяльності. Однак ці питання в теорії і практиці боротьби дзюдо вивчені недостатньо.
В окремих експериментальних роботах зі спортивної боротьби (Юшков О. П., 1997; Туманян Г. С., 1998; Соловей А. В., 2002, Арзютов Г.М., 2004; Свищев І.Д., 2005) лише констатовано відмінності між борцями найбільш характерних манер ведення сутичок і показано окремі підходи до вдосконалення індивідуальної підготовленості. Проте, до цього часу в теорії і практиці боротьби не вироблено критеріїв, на основі яких можна було б прогнозувати розвиток спортивної техніки і тактики, що відповідають індивідуальним особливостям борців, ефективність і результативність змагальної діяльності залежно від морфофункціональних особливостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно зі Зведеним планом науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури та спорту на 2001-2005 рр. Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України за темою 1.4.2 „Математичне моделювання кінематики рухів спортсмена”, державний реєстраційний номер 0102U002645. Роль автора у виконанні цієї теми полягала у розробці модельних характеристик техніко-тактичної підготовленості з урахуванням морфофункціональних моделей борців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ТЕХНІКО - ТАКТИЧНІ МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ДЗЮДОЇСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок