Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення підвищення кваліфікації державних службовців в Україні : організаційно - правовий аспект

Удосконалення підвищення кваліфікації державних службовців в Україні : організаційно - правовий аспект

Назва:
Удосконалення підвищення кваліфікації державних службовців в Україні : організаційно - правовий аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська Академія державного управління
при Президентові України
Яцюк Володимир Андрійович
УДК 35.088.6(477)
 
Удосконалення підвищення кваліфікації державних службовців в Україні : організаційно - правовий аспект
25.00.03 – організація і управління в державних установах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001
Дисертацією є рукописна робота виконана на кафедрі державного управління і менеджменту Української академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор Назимко Петро Сергійович, українська Академія державного управління при Президентові україни
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор Головатий Микола Федорович, віце-президент Міжрегіональної Академії управління персоналом, Голова Правління Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України
кандидат юридичних наук, доцент Крупчан Олександр Дмитрович, керівник Київського регіонального Центру Академії правових наук України
Провідна установа: Академія муніципального Управління, м. Київ
Захист відбудеться 15.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к.201)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20)
Автореферат розісланий 12.10.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
загальна харектеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проголосивши незалежність, Україна стала на шлях побудови власних владних інституцій, які почали успішно здійснювати радикальні суспільні перетворення, спрямовані на становлення демократичної, правової, соціально орієнтованої держави.
Виникла об'єктивна необхідність реформування органів управління всіх рівнів, в результаті чого за період 1991-1996 років відбулись суттєві кількісні та якісні зміни в центральних і місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.
В органи державного управління прийшла велика кількість нових службовців, що не мали достатньої фахової підготовки, практичного досвіду роботи та правової культури. Старі кадри, які працювали на той час, були сформовані та підготовлені для роботи в умовах жорсткої системи централізованого управління, що існували в СРСР.
Складна кадрова ситуація на початку 90-х років посилювалась ще однією серйозною проблемою – відсутністю національної нормативної бази. Процес напрацювання необхідних нормативних актів проходив повільно і суперечливо і триває по сьогодні.
З ліквідацією старих політичних інститутів було дещо втрачено інтерес до діяльності навчальних установ, які займались підвищенням кваліфікації партійних і радянських кадрів.
До всього додавалась гостра проблема стабільності кадрів: щороку з державної служби звільнялось близько 15% працівників.
Усі ці фактори негативно впливали на стан та якість кадрового корпусу державної служби, на який в Україні згідно з "Законом про державну службу" покладалися завдання забезпечити ефективну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування в нових суспільних умовах.
Тому підготовка професійно компетентного і громадянсько відповідального персоналу державної служби стала одним із державних пріоритетів, оскільки гальмом соціально-економічних реформи в Україні є відсутністю необхідної критичної маси кваліфікованих державних службовців.
Все це зумовило необхідність створення та розвитку системи підвищення кваліфікації працівників органів державного управління на сучасних засадах та принципах підвищення кваліфікації. Успіх перетворень України, її утвердження як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави залежить, зокрема, від її складової – кадрової політики.
Відповідно до Концепції Адміністративної реформи в Україні, Стратегії реформування системи державної служби в Україні є нагальною потреба в науковому обґрунтуванні організаційно-правових засад підвищення кваліфікації державних службовців та розробці рекомендацій і пропозицій щодо їх удосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення підвищення кваліфікації державних службовців в Україні : організаційно - правовий аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок