Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАТНЕНСЬКОГО СТАРОСТВА У ХVІ–ХVІІ СТ. (1500–1674 РР.)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАТНЕНСЬКОГО СТАРОСТВА У ХVІ–ХVІІ СТ. (1500–1674 РР.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАТНЕНСЬКОГО СТАРОСТВА У ХVІ–ХVІІ СТ. (1500–1674 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,00 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИДОРУК Тетяна Віталіївна
УДК 94(477).032 “16/17”
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАТНЕНСЬКОГО СТАРОСТВА У ХVІ–ХVІІ СТ. (1500–1674 РР.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Острозька академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Атаманенко Віктор Борисович,
Національний університет “Острозька академія”, доцент кафедри історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бойко Анатолій Васильович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії
та спеціальних історичних дисциплін
кандидат історичних наук
Гурбик Андрій Олександрович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу
історії України середніх віків
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка, кафедра давньої історії України та архівознавства,
м. Львів
Захист відбудеться “ 22 ” червня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2).
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дослідженні соціально-економічних проблем історії України ХVІ–ХVІІ ст. можна констатувати значний доробок та ґрунтовні результати вітчизняної історіографії. Проте й до сьогодні залишається цілий ряд мало та недостатньо досліджених аспектів, і навіть проблеми з досить давньою та стабільною історіографічною традицією вимагають використання нових підходів, залучення нових джерел та застосування досконаліших сучасних методик. Останнім часом в українській історичній науці набуває актуальності підхід, пов'язаний із вивченням окремих адміністративних, територіальних чи господарських одиниць минулого (повітів, волостей, економій), чому майже не приділялось уваги у попередні часи. Дане дисертаційне дослідження присвячене з'ясуванню ряду питань соціально-економічного розвитку українських земель ХVІ–ХVІІ ст. в межах одного староства, а вибір саме Ратненського пояснюється рядом факторів.
Проблематика соціальних та економічних відносин на Ратненщині в ХVІ–ХVІІ ст. здавна привертала увагу істориків з причини збереження широкого кола джерел для вказаного часу і, відтак, має чи не найдавнішу традицію в українській та польській історіографіях соціально-економічної історії. Напевне, жодній з інших західно-українських королівщин не відводилось стільки місця як у загальних працях при характеристиці відповідного періоду, так і в дослідженнях з історії окремих регіонів Руського воєводства чи Холмщини, до складу яких в адміністративному відношенні входило Ратненське староство. Водночас, увесь потужний комплекс джерел, головним чином описово-статистичного характеру (поборові реєстри, інвентарі, люстрації), який досить цілісно зберігся, в сукупності до сьогодні не використовував жоден з дослідників. Між тим, він створює унікальну для Волині можливість, зважаючи на загалом низький рівень збереженості подібного роду джерел для більшості її території, розгляду динаміки соціально-економічних процесів у межах окремої адміністративно-господарської одиниці протягом проміжку часу майже у два століття. Значення такого дослідження зростає і у зв'язку з можливістю його використання для порівняння стану волинських земель, які в силу обставин до Люблінської унії перебували у складі різних держав – Польщі та Литви. Ратненщина ще в 40-х рр. ХV ст. відійшла до складу Польщі і була приєднана до сусідньої Холмської землі, утворивши відомий у науці “ратненський” чи “любомльсько-ратненський” клин коронних земель, що “врізався” в територію Великого князівства Литовського поміж Ковельським староством і Берестейською землею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАТНЕНСЬКОГО СТАРОСТВА У ХVІ–ХVІІ СТ. (1500–1674 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок