Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ АПАРАТІВ СЕКЦІЙНОГО ТИПУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ АПАРАТІВ СЕКЦІЙНОГО ТИПУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ АПАРАТІВ СЕКЦІЙНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БЛАЖЕНКО СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 664.1.002.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ АПАРАТІВ СЕКЦІЙНОГО ТИПУ
Спеціальність 05.18.12 - Процеси та апарати харчових виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Заєць Юрій Олександрович, кафедра технологічного обладнання харчових виробництв, Український державний університет харчових технологій, доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ліпєц Антон Адамович, кафедра технології цукристих речовин, Український державний університет харчових технологій, професор
кандидат технічних наук
Данькевич Григорій Миколайович, ДП “Яготинський цукровий завод”, директор
Провідна установа: Інститут харчової хімії та технології НАН України та Міністерства агропромислового комплексу України (м.Київ).
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня 2000 року о_1400___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 Українського державного університету харчових технологій за адресою:
01033 Київ -33, вул. Володимирська, 68, корпус А, ауд. 311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою:
01033 Київ -33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Зав’ялов В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Цукрова промисловість є однією з найпотужніших у харчовій та переробній галузях як по обсягах випускаючої продукції, так і по витратах паливно-енергетичних ресурсів. Одне з актуальних питань, що стоять перед науково-технічними працівниками цукрової промисловості, зниження питомих витрат сировини, палива, вапняку та інших матеріалів, збільшення виходу продукції та поліпшення її якості за рахунок впровадження інтенсивних технологій, створення та забезпечення галузі високопродуктивним обладнанням, що повинно привести до збільшення ефективності виробництва в цілому.
Найважливішою ділянкою цукрового виробництва є екстрагування цукру з бурякової стружки. Більше половини всіх урахованих і неврахованих витрат цукру в технологічному процесі припадає саме на екстрагування цукру і залежить, у першу чергу, від попередньої теплової обробки бурякової стружки.
Ступінь вилучення цукру, екстракція розчинних нецукрів, перетворення нерозчинних протопектинів на розчинні та їхній подальший перехід у дифузійний сік далеко не всі технологічні показники, що залежать від ефективності проведення теплової обробки бурякової стружки.
Інтенсифікація теплової обробки стружки дає можливість збільшити тривалість активного екстрагування в загальному процесі і тим самим, за рівних інших умов, ступінь вилучення цукру з стружки, зменшити відкачку чи збільшити продуктивність установки.
Проведений аналіз процесу попередньої теплової обробки бурякової стружки показує, що в типових ошпарювачах суттєво порушується протитечійна взаємодія фаз, і в результаті, тепловий режим. Це призводить до погіршення показників роботи установки в цілому і не забезпечує необхідної продуктивності з переробки буряків. Основна причина недотримання технологічних параметрів процесу полягає в недосконалості конструктивних рішень, що були застосовані при розробці цих апаратів.
Найбільш раціональним засобом підвищення ефективності попередньої теплової обробки (ПТО) бурякової стружки є нагрівання її підігрітим соком у протитечійному секційному апараті з прямоточними ступенями контакту. Тому дослідження процесу нагрівання бурякової стружки в протитечійному режимі з прямотечією на ступенях, вплив ПТО на кінетику процесу масообміну та розробка на основі отриманих даних нового високоефективного підігрівника для дифузійної установки є актуальними завданнями сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ СОКОДОБУВАННЯ В ЦУКРОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ НА ОСНОВІ АПАРАТІВ СЕКЦІЙНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок