Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОРЯДЖЕННЯ КОНЯ СКІФСЬКОЇ ДОБИ У СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛІСОСТЕПУ

СПОРЯДЖЕННЯ КОНЯ СКІФСЬКОЇ ДОБИ У СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛІСОСТЕПУ

Назва:
СПОРЯДЖЕННЯ КОНЯ СКІФСЬКОЇ ДОБИ У СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
Могилов Олександр Дмитрович
УДК 903.21(477.4/5)6383
СПОРЯДЖЕННЯ КОНЯ СКІФСЬКОЇ ДОБИ
У СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛІСОСТЕПУ
Історичні науки – 07.00.04 – археологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ–2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник,
Скорий Сергій Анатолійович,
Інститут археології НАН України,
завідувач відділу археології раннього залізного віку
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Медвєдєв Олександр Павлович,
Воронезький державний університет,
професор кафедри археології
та історії давнього світу
кандидат історичних наук,
Вальчак Сергій Борисович,
Інститут археології Російської Академії наук,
науковий співробітник відділу
скіфо-сарматської археології
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра історіографії та джерелознавства,
Міністерство освіти та науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться ” 1 листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології НАН України (04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12)
Автореферат розісланий 6 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук: Є. І. Архипова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В історії Півдня Східної Європи увагу дослідників постійно привертає скіфський період. Скіфські кочові племена, прийшовши зі сходу, разом із передскіфським населенням, створили оригінальну і колоритну скіфську культуру. Скіфи, маючи основною територією розселення у Північному Причорномор’ї степовий регіон, здійснили значний вплив на матеріальну культуру суміжних територій, у тому числі й на Лісостеп Східної Європи. Він проявився, насамперед, у запозиченні скіфських озброєння, предметів спорядження коня, мистецтва звіриного стиля. Кінь відігравав особливу роль у господарстві і військовій справі скіфів, що увійшли у античну літературну традицію як непереможні кінні воїни-кочовики. Для максимально зручного керування конем племена скіфської доби використовували передовий для свого часу комплекс спорядження коня.
Деталі кінського спорядження, входячи до “скіфської тріади” (за Б.М. Граковим), є одним із найхарактерніших елементів скіфської культури степового поясу Євразії і суміжних територій. Не є виключенням і Лісостеп Східної Європи.
Актуальність теми зумовлюється необхідністю всебічного вивчення предметів кінського спорядження з Лісостепу Східної Європи. Предмети спорядження коня неодноразово привертали увагу дослідників. Здійснювався аналіз окремих речей на різних територіях або у окремі часові проміжки. Однак, повної типолого-хронологічної характеристики предметів кінського спорядження не було зроблено ні для Лісостепу Східної Європи, ні, тим більше, для Північного Причорномор’я, чи євразійських скіфоїдних культур.
Важливою є систематизація всього матеріалу на основі єдиних класифікаційних і хронологічних підходів. Необхідним є залучення до роботи нових матеріалів, що введені до наукового обігу останнім часом. Східноєвропейський Лісостеп є великим регіоном Європейської Скіфії. Здійснення характеристики предметів кінського спорядження з цього регіону закладає основи для загальної характеристики окресленої категорії матеріальної культури на Півдні Східної Європи та порівняння отриманої картини із аналогічними даними у Степовому регіоні та на Північному Кавказі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках аспірантської програми у Відділі археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України, в межах планової теми відділу “Поховальні пам’ятки Надчорноморщини доби раннього заліза”, держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СПОРЯДЖЕННЯ КОНЯ СКІФСЬКОЇ ДОБИ У СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок