Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання взаємодії підприємства з активним середовищем

Моделювання взаємодії підприємства з активним середовищем

Назва:
Моделювання взаємодії підприємства з активним середовищем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Макаренко Олена Іванівна
УДК: 65.011.1:334.012.23:330.42
Моделювання взаємодії підприємства
з активним середовищем
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Сергєєва Людмила Нільсівна,
Запорізький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя),
професор кафедри економічної кібернетики.
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Порохня Василь Михайлович, професор кафедри економічної кібернетики та статистики, проректор-директор Інституту післядипломної освіти Гуманітарного університету „Запорізький інститут державного та муніципального управління” Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук, доцент Белікова Тетяна Юріївна, доцент кафедри економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Провідна установа:
Львівський національний університет ім. І.Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові перетворення, а також державна політика, спрямована на забезпечення макроекономічної стабілізації української економіки, створили передумови для підвищення життєвого рівня населення. Закріпилась тенденція зростання реальних доходів населення, але при цьому споживчі ціни за період з 1994 р. по 2005 р. зросли майже у 5 разів більше ніж реальна заробітна плата та у 10 разів – ніж ВВП. Тобто темп зростання рівня оплати праці в Україні не відповідає темпу росту цін, тому що він не забезпечений відповідним темпом економічного розвитку. Основна причина такого становища – низький рівень ефективності, відсутність цілісності та системності в управлінні підприємствами. Системне управління підприємством передбачає, з одного боку, аналіз процесів, що відбуваються на ринках (праці, капіталу, фінансів та готової продукції), і відповідну на них реакцію з урахуванням їх взаємозв’язків; з іншого боку – управління процесами в межах самого підприємства.
Так як однією з основних функцій підприємства є виробництво товарів з наявних або залучених ресурсів, тому особливе значення при цьому має економічний аналіз процесу управління виробництвом, для опису якого широко використовують виробничі функції (ВФ).
Роботи з дослідження ВФ розпочато у кінці 20-х та на початку 30-х років 20-го сторіччя (К. Кобб, П. Дуглас, Дж. Хікс, Р. Ален). Подальший розвиток науки про ВФ та їх використання одержано в роботах таких вчених, як Р. Соллоу, Х. Урзава, Р. Шепард, В. Леонтьєв, Б.Н. Міхалевський, Л.В. Канторович. Теоретичні і методологічні проблеми, пов’язані з побудовою та аналізом виробничих функцій, широко висвітлюють вчені Г.Б. Клейнер, М.Б. Баркалов та інші. Питання управління активними соціально-економічними системами, до яких можна віднести і підприємство, розглядаються такими вченими, як В.М. Бурков, Д.О. Новіков, Т.Б. Кочієва.
Застосуванню математичних моделей як засобу підтримки прийняття рішень присвячені дослідження українських вчених В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання взаємодії підприємства з активним середовищем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок