Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ІМОВІРНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АКУСТИЧНИХ ФЛУКТУАЦЇЙНИХ СИГНАЛІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ІМОВІРНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АКУСТИЧНИХ ФЛУКТУАЦЇЙНИХ СИГНАЛІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ІМОВІРНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АКУСТИЧНИХ ФЛУКТУАЦЇЙНИХ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,08 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНИКИ
Чан Хиу Дат
(В’єтнам)
УДК 534.2
ДОСЛІДЖЕННЯ ІМОВІРНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АКУСТИЧНИХ ФЛУКТУАЦЇЙНИХ СИГНАЛІВ
01.04.06 –акустика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Киев –1999
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі акустики та акустоелектроніки, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”)
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
ДІДКОВСЬКИЙ Віталій Семенович,
НТУУ “КПІ”, завідувач кафедри
акустики і акустоелектроніки
Офіційні опоненти: -доктор фізико-математичних наук
КАЛЮЖНИЙ Олександр Якович,
Науково-виробниче підприємство ”Дельта”
міністерства промислової політики України,
головний науковій співробітник
- доктор фізико-математичних наук,
СЕНЧЕНКОВ Ігор Костянтинович,
Інститут механіки НАН України,
головний науковій співробітник
Провідна установа: Київський університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “30” вересня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.196.01 в Інституті гідромеханіки НАН України за адресою: 252057 Київ, вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України.
Авторефрат розісланий “28” серпня 1999 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Криль С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних задач дослідження різноманітних фізичних і технічних об'єктів акустичними методами є задача вилучення корисної інформації з акустичних сигналів, що характеризують стан цих об'єктів і мають, як правило, випадковий характер. Успішне рішення зазначеної задачі в значній мірі залежить від обраної математичної моделі акустичного сигналу, що повинна відбивати найбільш характерні сторони досліджуваного фізичного явища.
В даний час для опису різноманітних акустичних сигналів у гідроакустиці, неруйнівному контролі і діагностиці в основному застосовуються корреляційно - спектральні моделі - гармонізовані, періодично - коррельовані, стаціонарні й ін., що дозволяють ефективно вирішувати задачу виявлення й оцінки параметрів луна - сигналів в активних акустичних системах.
У останні десятиліття широке застосування знаходять пасивні акустичні методи і системи дослідження, діагностики і контролю фізичних об'єктів, що використовують корисну інформацію, яка міститься в акустичних флуктуаційних сигналах, що генеруються самими об'єктами.
До таких сигналів відносяться, зокрема, сигнали акустичної емісії, шуми кавітації, шуми, що виникають при розсіюванні на неоднорідностях середовища, віброакустичні шуми підшипників та ін.
Аналіз відомих результатів досліджень акустичних флуктуаційних сигналів, проведених Д.Міддлтоном, В.А.Акулічевим, В.І.Іл'їчевим, Ю.А.Левковсьським, В.П.Морозовим, Ю.Б.Дроботом та ін., показує, що вони мають у загальному випадку негауссовий закон розподілу, достатньо рівномірну спектральну щільність у широкому діапазоні частот і в ряді випадків нестаціонарний характер.
У зв'язку з цим представляється актуальним обгрунтування математичної моделі акустичних флуктуаційних сигналів, що відбиває їх особливості і дозволяє крім корреляційно - спектральних характеристик знаходити більш повні імовіросні характеристики досліджуваних процесів, зокрема, їхній закон розподілу.
Вимогам простоти й універсальності задовольняє математична модель лінійних випадкових процесів, прийнята в дисертації для опису акустичних флуктуаційних сигналів. Ця модель є узагальненням канонічних моделей, розроблених В.С.Пугачовим, моделі дробового шуму, уперше дослідженої В.І.Бунімовичем і С.Райсом, і моделі пуассонових імпульсних процесів, що узагальнюють модель дробового шуму і досліджені А.М.Малаховим, Л.П.Зачепицькою,В.І.Тихоновим, М.А.Мироновим, Э.Гілбертом, Х.Полаком, С.Вольфом та інш.
Лінійні випадкові процеси є основою методу стохастичних інтегральних зображень, розробленого Б.Г.Марченко. Цей метод розвиває метод формуючого фільтра (Дж.Х. Леннінг і Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ІМОВІРНІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АКУСТИЧНИХ ФЛУКТУАЦЇЙНИХ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок