Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ПЛОДІВ ЯБЛУНІ У ПІВДЕННОМУ ПОЛІССІ УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ПЛОДІВ ЯБЛУНІ У ПІВДЕННОМУ ПОЛІССІ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ПЛОДІВ ЯБЛУНІ У ПІВДЕННОМУ ПОЛІССІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧУК Людмила Миколаївна
УДК 634.11:631.576:631.563
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ПЛОДІВ ЯБЛУНІ
У ПІВДЕННОМУ ПОЛІССІ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті садівництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Кондратенко Петро Васильович, Інститут садівництва УААН, директор
Офіційні опоненти - доктор сільськогосподарських наук, професор, Лисанюк Віктор Григорович, Національний аграрний університет,
професор кафедри садівництва
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий
співробітник Литвин Наталя Іванівна, Мліївський
інститут садівництва ім. Л.П. Симиренка, завідуюча
відділом інтенсивних технологій плодових культур
Провідна установа -Уманська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра плодівництва, м. Умань.
Захист дисертації відбудеться “26” травня 2003 р. о “ 12.30”
годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ – 41, вул. Героїв оборони 15, корпус № 3, ауд. № 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони 13, навчальний корпус №4, к, 41.
Автореферат розісланий “23” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток галузі садівництва в ринкових умовах вимагає збільшення виробництва високоякісної конкурентноспроможної продукції. При цьому важливим завданням є забезпечення населення свіжими якісними плодами і продуктами їх переробки в потрібному асортименті протягом цілого року.
Якість плодів, у тому числі яблуні, характеризується їх товарним виглядом, харчовою і технологічною цінністю. Важливі властивості їх – смак, розмір, забарвлення та лежкоздатність - формуються в період росту і залежать від рівня обміну речовин, який склався під час перебування яблук на дереві. На накопичення та вміст біологічно активних речовин у плодах впливають біологічні особливості сорту і метеорологічні умови вирощування.
Вивчення залежності процесу формування біохімічного складу плодів від погодніх факторів у конкретному регіоні, має не лише теоретичне, а й практичне значення, оскільки це дозволяє об’єктивно прогнозувати не тільки масу врожаю, а й товарні та смакові якості яблук, тривалість періоду їх споживання, придатність для різних видів технічної переробки і може бути базою для комп’ютерного моделювання прогнозу якості продукції, терміну її зберігання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації проводилися на протязі 1995, 1996 та 2000 рр. відповідно до плану державної програми “Розробити сучасні інтенсивні ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології виробництва та зберігання і переробки плодів і ягід” (реєстраційний номер 0196U18182).
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було вивчення впливу погодніх умов південного Полісся України на формування якості плодів яблуні, їх лежкоздатності і придатності для технічної переробки. А також можливість прогнозування якості очікуваного урожаю на підставі довгострокового метеорологічного прогнозу.
У завдання досліджень входило вивчення: впливу метеорологічних умов вирощування на ріст плодів; динаміки вмісту сухих розчинних речовин (СРР) та цукрів, органічних кислот, аскорбінової кислоти, пектинових та фенольних сполук, інтенсивність дихання яблук, їх товарних якостей і стійкості до захворювань у процесі зберігання, сировинних властивостей. Крім того, необхідно було визначити економічну ефективність зберігання плодів зимових і осінніх сортів та виготовлення натуральних соків і високоцукристих продуктів переробки, сировиною для яких були яблука вирощені в різні роки.
Об’єкт дослідження - процес впливу комплексу метеорологічних умов південного Полісся України на якість, лежкість і сировинність яблук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ПЛОДІВ ЯБЛУНІ У ПІВДЕННОМУ ПОЛІССІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок