Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЗАСОБІВ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ В ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМАХ

РОЗРОБКА ЗАСОБІВ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ В ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМАХ

Назва:
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ В ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ім. Г.Є. ПУХОВА
ЯНЧУК Валентин Миколайович
УДК 681.3.06:574.41
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ В ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМАХ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
кандидат технічних наук, доцент Колодницький Микола Михайлович, Житомирський інженерно-технологічний інститут МOH України, професор кафедри автоматизації та комп'ютеризованих технологій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Стєнін Олександр Африканович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МOH України, професор кафедри технічної кібернетики,
доктор технічних наук, професор Тарапон Олександр Григорович, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, завідувач відділу моделювання задач екології.
Провідна установа
Національний університет ім. Т. Шевченка МОН України, кафедра системного аналізу і теорії прийняття рішень.
Захист відбудеться “12” вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ – 164, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ – 164, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “16” липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01
кандидат технічних наук Семагіна Е.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження екологічних процесів, пов'язаних з міграцією радіонуклідів в лісових екосистемах, є актуальною темою сьогодні, коли Україна і зокрема Поліський регіон, що постраждав в Україні найбільшою мірою, перебувають у стані подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. У ситуації, що склалася, особливу турботу викликають лісові екосистеми, які на сьогоднішній день є постачальниками продуктів харчування населення та джерелом сировини для промисловості.
Проблемою, що вимагає невідкладного вирішення, є дослідження міграції радіонуклідів в лісових екосистемах, оцінка стану лісових екосистем, оскільки довгоживучі радіонукліди включаються у обіг мінеральних речовин та ланцюги живлення, що викликає повторне забруднення екологічних об'єктів.
Складність досліджень процесів міграції та неповнота даних опису екологічних об'єктів лісових екосистем вимагають застосування математичного моделювання у даній області та його автоматизації через створення відповідного математичного та інформаційного забезпечення.
Для спрощення задачі дослідження процесу міграції радіонуклідів в лісових екосистемах необхідно провести формалізацію екологічних процесів та спроектувати на її основі інформаційну систему для автоматизації математичного моделювання міграції радіонуклідів в лісових екосистемах. В той же час, існуючі на сьогоднішній день інформаційні системи для аналізу міграції радіонуклідів в лісових екосистемах не в змозі забезпечити повною мірою використання нових видів аналізу, які виявляються необхідними в ході дослідження екосистем.
Отже, існує потреба у створенні нового інформаційного забезпечення, що дозволить вирішити вказану вище проблему та автоматизувати визначення числових параметрів математичних моделей міграції радіонуклідів в лісових екосистемах. Тому, в ході досліджень було сформульовано та описано основні вимоги до авторської інформаційної системи “Полинь” та обгрунтовано необхідність її інтеграції з програмною системою чисельного аналізу математичних задач “DSR Open Lab 1.0”, що розширює можливості комплексного аналізу та побудови математичних моделей радіоекологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЗАСОБІВ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ В ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок