Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРКАЛЯЦІЯ ІОНІВ ЛІТІЮ В КРЕМНЕЗЕМ ТА ЦЕОЛІТИ

ІНТЕРКАЛЯЦІЯ ІОНІВ ЛІТІЮ В КРЕМНЕЗЕМ ТА ЦЕОЛІТИ

Назва:
ІНТЕРКАЛЯЦІЯ ІОНІВ ЛІТІЮ В КРЕМНЕЗЕМ ТА ЦЕОЛІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І науки УКРАЇНИ
прикарпатський національний університет
ІМЕНІ василя стефаника
МАНДЗЮК Володимир Ігорович
УДК 621.315.592
ІНТЕРКАЛЯЦІЯ ІОНІВ ЛІТІЮ В КРЕМНЕЗЕМ ТА ЦЕОЛІТИ
01.04.24 – Фізика колоїдних систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук Миронюк Іван Федорович, проректор з наукової роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Куницький Юрій Анатолійович, завідувач відділу фізики наноструктурних матеріалів Технічного центру Національної Академії Наук України, м. Київ;
доктор фізико-математичних наук, професор Токарчук Михайло Васильович, завідувач відділу теорії нерівноважних процесів Інституту фізики конденсованих середовищ Національної Академії Наук України, м. Львів.
Провідна установа:
Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова Національної Академії Наук України, відділ кристалізації і відділ фазових рівноваг, м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою:
76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц-зал (2й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
(76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, ).
Автореферат розісланий “13” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .051.06
доктор технічних наук, професор Сіренко Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Відомі на даний час електрохімічні джерела електричної енергії не задовольняють вимоги сучасної електроніки та електротехніки у зв’язку з відсутністю електродних матеріалів з високою питомою енергоємністю. Струмоутворюючі процеси більшості сучасних гальванічних елементів базуються на використанні явища інтеркаляції лужних металів, зокрема літію, в структуру матеріалу – “господаря”. Тому пошук ефективних, дешевих та екологічно безпечних катодних матеріалів є актуальним теоретичним і прикладним завданням. Одним із можливих напрямків вирішення даної проблеми є використання нанотехнологій при конструюванні сучасних гальванічних пристроїв автономного енергозабезпечення. Серед широкого класу перспективних катодних матеріалів (шаруваті халькогеніди, шпінельні сполуки, вуглецеві матеріали) особливу увагу доцільно зосередити на дослідженні порошкових оксидних матеріалів нанометричних розмірів, зокрема діоксиду кремнію. Наявні модифікації нанодисперсного діоксиду кремнію використовуються в якості сорбентів, наповнювачів полімерів, згущувачів дисперсних середовищ, носіїв активних речовин, проте в якості катодного матеріалу для джерел електричної енергії вони не застосовувалися. Ще одними цікавими об’єктами для дослідження є цеоліти, що мають структурні канали, доступні для впровадження іонів лужних металів. Основною перевагою зазначених матеріалів є їх хімічна стабільність та нетоксичність.
Однак, дослідження струмоутворюючих процесів у вказаних матеріалах внаслідок їх інтеркаляції іонами лужних металів, насамперед Li+, практично відсутні, а окремі фрагментарні роботи не дають цілісної картини даних процесів, що в свою чергу не дозволяє прогнозувати перспективи їх практичного використання. Тому необхідність комплексних фізико – хімічних досліджень струмоутворюючих процесів в катодних матеріалах на основі кремнезему і цеолітів із застосуванням інтеркаляційних технологій є актуальним завданням, що і складає предмет даної дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТЕРКАЛЯЦІЯ ІОНІВ ЛІТІЮ В КРЕМНЕЗЕМ ТА ЦЕОЛІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок