Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
ШИДЛОВСЬКИЙ Дмитро Олександрович
УДК 316.35:39
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ
ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі галузевої соціології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Гавриленко Іван Миколайович,
Академія праці і соціальних відносин
Федерації профспілок України,
завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Іванов Валерій Феліксович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри реклами
та зв’язків з громадськістю, м. Київ;
кандидат соціологічних наук, доцент
Барматова Світлана Петрівна,
Міжнародний Соломонів університет,
професор факультету соціології, м. Київ.
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка, м. Львів.
Захист відбудеться “08” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “___” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У пострадянських країнах, на відміну від доби панування тоталітарного режиму, наявні нові риси. Зокрема, виборчі кампанії, які, справді, стали досить регулярними випробуваннями кожного політичного суб’єкта щодо можливості його виживання в умовах сучасного суспільства. Звісно, не втратив своєї значущості загальновідомий вислів про те, що важливо не тільки раціонально робити вибір, а й правильно вести облік електоральних виборів, хоча і він все ж таки знаходить своє, якщо не повне, то часткове спростування в багатьох епізодах новітньої історії пострадянських країн. Обов’язковим правилом сучасного політичного життя визнано ведення перманентної підготовки до наступних виборів одразу після поточних. У період між виборами не слід нехтувати думкою виборців, бо можна швидко втратити популярність. Також не слід забувати про випадки, коли різниця електоральних голосів між конкурентами була вельми малою (навіть менше ніж 0,1%); у цій справі немає підстав вважати, що дрібниці є несуттєвими. Навпаки, саме увага до нібито другорядних аспектів може привести до бажаного результату – допомогти перетнути певний бар’єр відсотків голосів виборців та потрапити до парламенту якомусь політичному блоку чи партії.
Отже, в Україні регулярно йде гострий обмін повідомленнями політичного змісту. Часом економічні, культурні чи навіть спортивні новини набувають політичного забарвлення. Проте напередодні виборів цей обмін набуває особливої інтенсивності та гостроти. У зазначених обставинах представники різних сфер, а в науці – окремих напрямів наукової діяльності ведуть пошуки засобів удосконалення як шляхів демократизації суспільного життя взагалі, так і підвищення ефективності комунікативних дій і, звісно, політичної комунікації зокрема. Сутність наукової проблеми в площині соціологічної науки полягає в такому.
Соціологію цікавить вплив соціального середовища на політичну сферу (наприклад, взаємодія таких соціальних підсистем, як власність та духовна культура, зі сферою владних відносин тощо). Аналогічно такий невід’ємний елемент політики, як політична комунікація, теж постає об’єктом наукового дослідження стосовно ряду її характеристик, які достеменно встановити можна тільки завдяки залученню комплексу дисциплін суспільствознавчого спрямування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок