Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІДЕОЛОГІЇ НАТО НА ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТА ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ ТА ФРН У ЄВРОАТЛАНТИЧНОМУ ПРОСТОРІ У 1991–2003 pp. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ МАС-МЕДІА ФРАНЦІЇ ТА ФРН)

ВПЛИВ ІДЕОЛОГІЇ НАТО НА ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТА ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ ТА ФРН У ЄВРОАТЛАНТИЧНОМУ ПРОСТОРІ У 1991–2003 pp. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ МАС-МЕДІА ФРАНЦІЇ ТА ФРН)

Назва:
ВПЛИВ ІДЕОЛОГІЇ НАТО НА ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТА ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ ТА ФРН У ЄВРОАТЛАНТИЧНОМУ ПРОСТОРІ У 1991–2003 pp. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ МАС-МЕДІА ФРАНЦІЇ ТА ФРН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МОВЧАН Микола Петрович
УДК: 327.7:32(44):32(430)] “1991/2003”
ВПЛИВ ІДЕОЛОГІЇ НАТО НА ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ
ТА ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ ТА ФРН
У ЄВРОАТЛАНТИЧНОМУ ПРОСТОРІ У 1991–2003 pp.
(ЗА МАТЕРІАЛАМИ МАС-МЕДІА
ФРАНЦІЇ ТА ФРН)
Спеціальність 23.00.03 — політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі організації масовоінформаційної діяльності Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: — доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВ Валерій Феліксович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри організації
масовоінформаційної діяльності.
Офіційні опоненти: — доктор політичних наук,
старший науковий співробітник
ЗЕРНЕЦЬКА Ольга Василівна,
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин
Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник
відділу глобалістики і геополітики.
— кандидат історичних наук, професор
КРИВОШЕЯ Григорій Петрович,
декан факультету журналістики Київського
міжнародного університету.
Провідна установа: — Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.
Захист дисертації відбудеться “08”квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розіслано 05березня 2004 року
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради Сидоренко Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Україні як державі, що географічно належить до Центральної та Східної Європи, а історично тісно зв’язана як із Заходом, так і Сходом, є життєво необхідним посісти гідне місце в політичній Європі та в структурі європейської безпеки. Одним з пріоритетів зовнішньої політики України є саме інтеграція в європейські та євроатлантичні структури.
Про важливість України для європейських та трансатлантичних структур безпеки свідчить той факт, що у липні 1997 року під час саміту Північноатлантичного альянсу в Мадриді Україна підписала з НАТО “Хартію про особливе партнерство”, що юридично закріпила відносини між нашою державою та Альянсом. Підписавши цей документ, Україна підтвердила свою готовність сприймати нову ідеологію Альянсу, який трансформується, та слідувати цінностям НАТО. Отож Україна поставила собі за стратегічну мету вступ до НАТО у майбутньому. У цьому контексті необхідно згадати про численні документи, які ухвалила Україна з метою інтеграції в НАТО. Один з таких ключових документів — Указ Президента України від 8 липня 2002 року, згідно з яким відповідно до статті 107 Конституції України запроваджено в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 23 травня 2002 року “Про Стратегію України щодо Організації Північноатлантичного договору (НАТО)”.
Україна активно готується до участі у саміті країн-членів НАТО, який має відбутися наприкінці першого півріччя 2004 року в Стамбулі.
Актуальність теми дослідження. Для оптимізації інтеграційних процесів з європейськими та євроатлантичними структурами Україні необхідно вивчати досвід відносин провідних європейських країн, таких як Франція та Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) з НАТО й іншими структурами, котрі забезпечують трансатлантичну та європейську безпеку.
Важливу роль в інтеграційних процесах у Європі відіграє фактор ідеологічного забезпечення інтеграції та національної ідентичності, які в глобалізаційних процесах посідають особливе місце. Тому досвід вивчення впливу ідеології такої міцної міжнародної організації, як Північноатлантичний альянс, на формування зовнішньої та оборонної політики Франції та ФРН— лідерів європейської інтеграції — може бути корисним і повчальним для України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ІДЕОЛОГІЇ НАТО НА ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТА ОБОРОННОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ ТА ФРН У ЄВРОАТЛАНТИЧНОМУ ПРОСТОРІ У 1991–2003 pp. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ МАС-МЕДІА ФРАНЦІЇ ТА ФРН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок