Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

Назва:
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Прокопів Любов Миколаївна
УДК 37.0+378.14+37.03
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА
З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ
У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
Спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ _2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті
імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Форанка,
кафедра педагогіки, професор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородський національний університет,
кафедра педагогіки і психології, професор
кандидат педагогічних наук, доцент
Чайка Володимир Васильович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогіки, докторант
Провідна установа:
Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться “4” квітня 2006 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “3” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кирста Н. Р.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Процес інтеграції України у світову спільноту обумовив її приєднання до Болонської декларації про запровадження європейської системи вищої освіти. Згідно із програмою реалізації Болонського процесу, в Україні передбачається перехід до динамічної ступеневої підготовки спеціалістів з орієнтацією на їх особистісний і професійний розвиток, що дасть змогу задовольняти потреби особистості у здобутті певного освітнього та кваліфікаційного рівня за обраним напрямом, відповідно до здібностей.
Програма реформування й розвитку вищої освіти України передбачає підвищення вимог до навчально-виховної роботи з молоддю, що знайшло своє відображення в Законах України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, Державній національній програмі „Освіта” (Україна ХХІ століття), Концепції педагогічної освіти, Державній програмі „Вчитель”. Зокрема, в Національній доктрині розвитку освіти України зазначено, що однією з важливих умов модернізації освітньої системи, головним чинником її подальшого розвитку є залучення до наукової діяльності обдарованої студентської молоді. Комплексна програма „Творча обдарованість”, „Програма роботи з обдарованою молоддю на 2001–2005 роки” (2001 р.) є тими документами, які визначають стратегію її особистісно орієнтованого навчання й виховання, яка розглядається в цих документах як безперервний процес формування творчої особистості, розвитку культурного та інтелектуального потенціалу України, передбачає вивчення й запровадження у практику ВНЗ творчого доробку вітчизняних і зарубіжних дослідників. Успішному розв’язанню визначеного завдання служить і аналіз історії вищої педагогічної школи України, об’єктивному дослідженню якої сприяли нові політичні, культурні, освітні умови, що виникли після проголошення незалежності України.
Проблеми розвитку вищої освіти в історичному аспекті та окремі питання роботи з обдарованою молоддю розглядають у своїх працях А. Алексюк, С. Гончаренко, Т. Завгородня, І. Зязюн, М. Євтух, М. Левківський, В. Луговий, В. Майборода, С. Максименко, В. Сагарда, О. Сухомлинська та ін. Загальнопедагогічну підготовку вчителя в Україні в другій половині ХХ ст., зокрема навчальну й науково-дослідну роботу студентів (НДРС) висвітлено М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок