Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ м. УЖГОРОДА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ м. УЖГОРОДА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

Назва:
ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ м. УЖГОРОДА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зикань Христина Імрівна
УДК 43-311 З47
ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ м. УЖГОРОДА
ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ
Спеціальність 10.02.09 – фінно-угорські та самодійські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Ужгород – 2002Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі угорської філології
Ужгородського національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Лизанець Петро Миколайович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри угорської філології.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук
Фабіан Мирослава Петрівна,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри англійської філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Фекета Іван Іванович,
пенсіонер.
Провідна установа – Інститут мовознавства НАН України
ім. О. О. Потебні, м. Київ.
Захист відбудеться " 27 " вересня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.61.051.06 в Ужгородському національному університеті (88 000, м. Ужгород, вул. Університетська, 14).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ужгородського національного університету (88 000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий " _19__ " серпня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Белей Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження географічних назв того чи іншого краю або поселення має виняткове значення для з'ясування історії народу, його культури. Народна культура, вивчення традицій і звичаїв, збереження їх для майбутнього покоління у всі часи були і будуть однаково важливими. І все - таки дослідження топонімів Ужгорода та його околиць є особливо актуальним у наші дні, коли через відомі економічні труднощі частина старшого покоління населення міста переселяється в інші країни, частина помирає, і таким чином цінний топонімічний матеріал відходить у забуття.
Чимало угорських географічних назв м. Ужгорода та його околиць архаїзувались, а частина повністю вийшла з ужитку у зв'язку з об'єднанням приватних земельних ділянок у державну власність – колгоспи та радгоспи, землі яких зараз знову приватизовуються. Крім того, міграційні процеси, різномовне оточення, в якому знаходиться угорське населення цієї території, сприяло тому, що цілий ряд старих географічних назв був витіснений новими, офіційними назвами (українськими чи російськими). У цьому зв'язку актуальним вважаємо дослідження старих і призабутих топонімів, що становлять мовну скарбницю географічних назв м. Ужгорода та його околиць.
Виходячи із вищесказаного, справедливим видається твердження, що дослідження топонімів Ужгорода у наші дні є надзвичайно важливою і актуальною лінгвістичною проблемою.
Збір топонімів за кордоном вже має свої традиції. В Угорщині, наприклад, з 60-х років розпочалася діяльна робота по збору топонімічних назв, котра у наші дні перетворилася у рух державного масштабу. Завдяки цьому там за останні десятиліття з'явилася низка монографій з дослідження топонімів. Під назвою "топоніміка" в угорському мовознавстві розуміють відокремлену галузь, і в більшості вищих навчальних закладів вона викладається як окрема дисципліна.
Безперечно, дослідження топонімів має свої добрі традиції і на Україні. Можна назвати хоча б нові дослідження Ю.О.Карпенка, В.О.Горпинича, П.М.Лизанця, П.П.Чучки, В.В.Лободи, Д.Г.Бучка, К.Й.Галаса та багатьох інших. Однак дослідженням угорських топонімів на Україні і зокрема Закарпатті конкретно і компактно ніхто не займався. Виходячи з цього, ми й поставили своєю метою зібрати і проаналізувати угорськомовні топоніми і дослідити їх у тісному взаємозв'язку з українським, російським та іншомовним топонімічним матеріалом, який проник і на досліджувану нами територію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в руслі наукової теми "Комплексне лексико – семантичне дослідження мов (діалектів) Карпатського ареалу", що розробляється на кафедрі угорської філології Ужгородського національного університету та Центрі гунгарології.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ м. УЖГОРОДА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок