Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ТА ВЖИВАННЯ ДІЄСЛОВА TO У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

ЗНАЧЕННЯ ТА ВЖИВАННЯ ДІЄСЛОВА TO У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ТА ВЖИВАННЯ ДІЄСЛОВА TO У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
iмені Мечникова
ЛЕЩИНСЬКИЙ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: .111'367.625(043.3)
ЗНАЧЕННЯ ТА ВЖИВАННЯ ДІЄСЛОВА TO
У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 — германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
КОРСАКОВ  Андрій  Костянтинович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, професор кафедри граматики англійської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЛЕВИЦЬКИЙ  Віктор  Васильович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри германського, загального та порівняльного мовознавства.
кандидат філологічних наук, доцент
САЗИКІНА  Тетяна  Павлівна,
Одеській регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "23"жовтня 2003 року о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.02 Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 12.09.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Цю дисертацію присвячено дослідженню функціонування дієслова get у сучасній англійській мові та встановленню його семантичного інваріанта.
Вибір теми пояснюється величезною роллю, яку дієслово get відіграє у системі англійської мови. За підрахунками Д. Байбера, вживання дієслова get складає близько 3400 випадків на 1000000 слів, а серед 12 найчастотніших дієслів сучасної англійської мови досліджуване дієслово займає друге місце: say, get, go, know, think, see, make, come, take, want, give, mean (Biber D. 2000). Дієслово get реалізує широку гаму сенсів, зустрічається у різних граматичних структурах, має широкі комбінаторні можливості як на лексичному, так і на синтаксичному рівнях організації мови.
Окремі аспекти функціонування дієслова get у сучасній мові були висвітлені у роботах лінгвістів (див., напр., Г. Воронцова, ; А. Кулдашев, ; О. Дейчаківська, ; А. Гурськая, ), однак досі дієслово get не ставало об'єктом спеціального дослідження; невивченими залишаються комбінаторні можливості get, не визначений семантичний обсяг дієслова, семантичний інваріант дієслова get не встановлений і залишається поза увагою як щось само собою зрозуміле, або, точніше, зовсім незрозуміле.
Актуальність обраної теми, таким чином, обумовлена прагненням сучасної лінгвістики до повнішого вивчення семантичного боку лексичних одиниць з урахуванням системного характеру лексики, а також визначається необхідністю всебічного вивчення функціонування дієслова get і визначення семантичного обсягу та інваріантного значення цього дієслова.
Аналіз спеціальних робіт показує, що частини мови взагалі та в англістиці зокрема традиційно визначаються або винятково за формальними ознаками (морфологічними та/або синтаксичними — Ф.Ф. Фортунатов, И.И. Мещанинов, А.А. Потебня, О. Йесперсен, Г. Суіт, Дж. Ейкен, Дж. Трейджер та Г. Сміт), або за загально категоріальним граматичним значенням (наприклад, предметність для іменників, атрибутивність для прикметників, процесуальність для дієслів та ін. — А.А. Шахматов, Д. Болінджер, Д. Аллертон, А. Гардінер, Б.Н. Головін та ін.), або з урахуванням лексичного значення, формальних (морфологічних) ознак та синтаксичних функцій (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ТА ВЖИВАННЯ ДІЄСЛОВА TO У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок