Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ДВОХ ЗАМКНЕНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ В АВТОГЕНЕРАТОРАХ ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ПОЛЯМИ (ДВОКАСКАДНИЙ МАГНЕТРОННИЙ АВТОГЕНЕРАТОР)

НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ДВОХ ЗАМКНЕНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ В АВТОГЕНЕРАТОРАХ ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ПОЛЯМИ (ДВОКАСКАДНИЙ МАГНЕТРОННИЙ АВТОГЕНЕРАТОР)

Назва:
НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ДВОХ ЗАМКНЕНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ В АВТОГЕНЕРАТОРАХ ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ПОЛЯМИ (ДВОКАСКАДНИЙ МАГНЕТРОННИЙ АВТОГЕНЕРАТОР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Фролова Тетяна Іванівна
УДК 621.385.6.029.6
НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ДВОХ ЗАМКНЕНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ В АВТОГЕНЕРАТОРАХ
ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ПОЛЯМИ
(ДВОКАСКАДНИЙ МАГНЕТРОННИЙ АВТОГЕНЕРАТОР)
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Чурюмов Геннадій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків), начальник відділу.
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Старостенко Володимир Вікторович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь),
завідувач кафедри радіофізики.
Провідна установа: Сумський державний університет МОН України, кафедра фізичної електроніки.
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.04 Харківського національного університету радіоелектроніки МОН України за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХНУРЕ: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 31 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Г. Бородін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших задач сучасної НВЧ електроніки є вивчення нелінійної взаємодії електромагнітних хвиль з електронними потоками. Завдяки такій взаємодії реалізуються процеси генерації і посилення електромагнітних хвиль, що є основою роботи більшості НВЧ приладів і, зокрема, НВЧ підсилювачів і генераторів зі схрещеними полями (взаємодія М-типу). Важливість і необхідність вивчення електронно-хвильових процесів у даних приладах визначається широким колом невирішених теоретичних і практичних задач, що пов'язані з особливістю і специфікою застосування даних приладів у різних радіоелектронних системах (РЕС), включаючи бортові та наземні радіолокаційні станції (РЛС) різного призначення, системи зв'язку, радіоелектронної боротьби (РЕБ) і радіопротидії (РПД), а також широко застосовувані в апаратурі для наукових досліджень і в технологічних установках НВЧ нагрівання у промисловості та побуті.
Процес створення нових і удосконалювання існуючих приладів вимагає проведення широкого комплексу теоретичних (математичне моделювання) і експериментальних (натурний експеримент) досліджень, спрямованих на вивчення загальних фізичних принципів взаємодії електронного потоку з електромагнітною хвилею. Основна увага приділяється вивченню особливостей механізму нелінійної взаємодії, що, обмежує досягнення граничних вихідних параметрів приладів, включаючи їхні енергетичні характеристики (вихідну потужність і ККД), частотні і/або фазові характеристики (частоту генерації й електронний зсув частоти (фази)), проблеми розширення діапазону електронної перебудови частоти і синхронізації зовнішнім сигналом, а також зростання кількісних значень вихідних параметрів, що відповідали б постійно зростаючим вимогам до параметрів РЕС нового покоління. Вирішення цих питань, пов’язаних зі складними процесами перетворення енергії зовнішнього джерела постійного струму в енергію НВЧ коливань, і, у першу чергу, з ефективністю такого перетворення і досягненням граничних значень вихідних параметрів є актуальною і важливою задачею, яка має відношення до створення магнетронних приладів нового покоління з поліпшеними вихідними параметрами і здатних реалізовувати нові режими роботи.
Одним з напрямків поліпшення вихідних параметрів магнетронних приладів є шлях, за основу якого взято дослідження нових (нетрадиційних) магнетронних електронно-хвильових систем, в яких реалізується взаємодія двох замкнених електронних потоків з електромагнітними хвилями (двокаскадний магнетронний автогенератор).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНА ВЗАЄМОДІЯ ДВОХ ЗАМКНЕНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ В АВТОГЕНЕРАТОРАХ ЗІ СХРЕЩЕНИМИ ПОЛЯМИ (ДВОКАСКАДНИЙ МАГНЕТРОННИЙ АВТОГЕНЕРАТОР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок