Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення

Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення

Назва:
Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Броницький Олександр Миколайович
УДК 330.342.146
Господарська культура як фактор
сучасного суспільного відтворення
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія
та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Александров Володимир Вікторович,
Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки
України, перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тарасевич Віктор Миколайович,
Національна металургійна академія України
Міністерства освіти і науки України, завідувач
кафедри політичної економії;
доктор економічних наук, професор
Яковенко Лариса Іванівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Коро-лен-ка Міністерства
освіти і науки України, завідувач кафедри
політичної економії.
Захист відбудеться „02” листопада 2007 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д  .051.01 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий „01” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суспільне відтворення на початку нового тисячоліття зазнає нових якісних змін. Незважаючи на бурхливий розвиток знань про навколишній світ, удосконалення продуктивних сил і небачений раніше динамізм розвитку новітніх технологій, людство стикається з надзвичайно складними проблемами: загостренням проблеми вичерпаності ресурсів та їх асиметричного розподілу, повсюдним широкомасштабним поширенням ринкових принципів господарювання і загрозою екологічного колапсу, стрімким розгортанням процесів економічної глобалізації та зростанням кола ризиків і невизначеності. Ринкова трансформація у постсоціалістичних країнах призводить до різних результатів: одні країни йдуть шляхом розквіту, інші, навпаки, скочуються у прірву маргиналізму. Нестійке, нерівномірне, загрозливе сучасне суспільне відтворення є нежиттєздатним у системі існуючих ціннісних координат ставлення до світу. За таких умов господарська культура, що несе людству новий ціннісний вибір подальшого розвитку, стає не тільки формою розв’язання багатьох глобальних протиріч, але й новим, все більш ефективним джерелом суспільного відтворення. Тому питання, які пов’язані з аналізом змісту, структури, функцій та інших аспектів господарської культури, набувають нині особливої актуальності.
Теоретичні та практичні аспекти багатогранної проблеми суспільного відтворення привертали увагу вчених у різні часи. Вагомий внесок у розробку теорії розширеного відтворення капіталістичного господарства зробили такі вчені як Л. Вальрас, Е. Денісон, Е. Домар, Дж. Кейнс, В. Ленін, В. Леонтьєв, К. Маркс, П. Самуельсон, Е. Хансен, Р. Харрод, Дж. Хікс, Й. Шумпетер та ін.
Особливості суспільного відтворення в умовах ринкових перетворень досліджують вчені-економісти постсоціалістичних країн Л. Абалкін, С. Валентей, Л. Горичева, І. Єгоров, Г. Колодко, В. Кульков, Л. Нестеров, Н. Никулін, А. Пороховський, П. Штомпка та ін.
Дослідження методологічних, методичних та прикладних проблем формування та розвитку національного ринкового господарства є об’єктом різнопланових наукових розробок вітчизняних вчених. Серед науковців, які активно займаються дослідженням проблем відтворення, виділяються О. Амоша, В. Будкін, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок