Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій – нікель

Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій – нікель

Назва:
Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій – нікель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ненастіна Тетяна Олександрівна
УДК 621.35
Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій – нікель
05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технічної електрохімії в Національному технічному університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сахненко Микола Дмитрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технічної електрохімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калугін Володимир Дмитрович,
Університет цивільного захисту України, м.Харків,
професор кафедри процесів горіння
кандидат технічних наук, доцент
Мотронюк Тетяна Іванівна,
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут», м. Київ,
доцент кафедри технології електрохімічних виробництв
Захист відбудеться “26” червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “24” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шабанова Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значну негативну роль у забрудненні повітряного басейну відіграють газоподібні викиди, які становлять 60 – 65% сукупних викидів в атмосферу, тому зниження техногенного навантаження на довкілля є актуальною проблемою сьогодення у багатьох розвинутих країнах. Вирішення цієї проблеми вбачається в застосуванні каталітично активних матеріалів для очищення викидів, зокрема на основі паладію.
У той же час, з огляду на дефіцитність і високу вартість металів платинової групи, увагу приділяють зниженню вмісту благородних металів в каталітично-активних системах. Раціональний вибір складу каталізатора дозволяє забезпечити покриттю необхідну термостійкість, зменшити перехідний опір, підвищити корозійну стійкість, тобто потребує розв’язання завдання, що містить низку взаємовиключаючих вимог.
Останнім часом спостерігається тенденція до використання металевих носіїв для ката-літичного шару нейтралізаторів, які відрізняються високою механічною міцністю, пластич-ністю, теплопровідністю, що забезпечує краще терморегулювання та запобігає, на відміну від керамічних носіїв, перегріву каталізатора. Однак головною вадою металевого носія ката-лізатора є його мала питома поверхня, що вимагає заходів зі збільшення його питомої площі.
Найчастіше каталітично _ активний шар наносять методом просочення з наступним відновленням в струмені водню при високих температурах, але використання цього методу має багато недоліків: низка міцність зчеплення покриття, в результаті чого знижується ресурс роботи каталізатора, складність технології та тривале виготовлення каталізатора. Серед відомих способів нанесення каталітично активного шару виділяють електрохімічний метод, який дозволяє наносити покриття необхідного складу та товщини, з високою адгезією до підкладки, значно зменшити час приготування каталізатора, виключити стадію відновлення в струмі водню.
Питання удосконалення способів нанесення каталітично – активних паладійвмісних систем, зокрема на поруватих та розвинених підкладках, використання прогресивних режимів для анодного розвинення поверхні, нових електролітів та раціональний вибір складу сплаву є безумовно актуальними завданнями, вирішення яких надасть змогу оптимізувати процес нанесення каталітично-активних паладійвмісних покриттів, що складає напрямок дисертаційних досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій – нікель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок