Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТОСТІ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТОСТІ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТОСТІ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,59 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім.К.Д.УШИНСЬКОГО
Шпачинський Ігор Леонідович
УДК: 37.032+316.422.42
ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТОСТІ І ЙОГО
РЕАЛІЗАЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ
СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України. 
 
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського, завідувач
кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, професор
Плавич В.П.,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечнікова, завідувач кафедри загальноправових дисциплін і міжнародного права
- кандидат філософських наук
Бондаренко О.М.,
Київський славістичний університет,
завідувач кафедри
соціально-економічних наук
Провідна установа – Запорізький державний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “21” вересня 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “8” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Творча особистість в усі періоди розвитку суспільства вважалася одним з найголовніших його досягнень, адже без неї неможливий був би рух вперед до дальшого прогресу. Сучасне українське суспільство також потребує творчих людей в усіх галузях людської діяльності і саме тому проблема створення умов для виявлення і розвитку творчого потенціалу кожної особистості є однією з найбільш актуальних і невідкладних у своєму вирішенні.
Проблема творчості взагалі і творчої активності зокрема привертала до себе увагу великої кількості дослідників. Вона вивчалася у загально філософському аспекті, психологічному, педагогічному, соціально-психологічному, соціологічному, медичному, антропологічному та багатьох інших. І в кожному з цих аспектів розкривалися ті чи інші сторони цього соціального і психічного феномену, оскільки він являє собою багатогранне, багатостороннє явище. Творчість людини проявляється чи не в кожному виді діяльності, а тому, досліджуючи будь-який її аспект, вчені більше всього приділяли увагу розкриттю сутності творчості як наукової категорії, розглядали і аналізували детермінанти прояву творчого мислення, особливості різних видів творчості тощо.
Аналіз спеціальної літератури по проблемі дисертації виявив недостатню увагу дослідників до соціально-філософського аспекту проблеми творчого потенціалу людини. Крім того, соціальні трансформації в сучасній Україні, які уже впродовж майже пятнадцяти років супроводжуються кризовими явищами в усіх сферах життєдіяльності, створюють нові, суперечливі умови для прояву творчого потенціалу кожного члена суспільства.
Соціальна значущість проблеми реалізації творчого потенціалу особистості в сучасних умовах, її надзвичайна актуальність і недостатня дослідженість зумовили необхідність вирішення наукової задачі, що виявляється у соціально-філософському осмисленні окресленої проблеми та визначення теми дисертаційного дослідження: “Творчий потенціал особистості і його реалізація в умовах трансформації суспільства”.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах планової наукової тематики кафедри філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського “Інноваційність у методології і технології наукового і соціального пізнання” ( затверджена на засіданні вченої ради університету, протокол № 5 від 25.12.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТОСТІ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок