Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДІАНЕКРОЗ АОРТИ – РОЗШАРОВУЮЧА АНЕВРИЗМА АОРТИ: ЕТІОЛОГІЯ ТА МОРФОГЕНЕЗ

МЕДІАНЕКРОЗ АОРТИ – РОЗШАРОВУЮЧА АНЕВРИЗМА АОРТИ: ЕТІОЛОГІЯ ТА МОРФОГЕНЕЗ

Назва:
МЕДІАНЕКРОЗ АОРТИ – РОЗШАРОВУЮЧА АНЕВРИЗМА АОРТИ: ЕТІОЛОГІЯ ТА МОРФОГЕНЕЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
КУЗИК ЮЛІЯ ІВАНІВНА
УДК: 616.132-007.64-02+611.132-018
МЕДІАНЕКРОЗ АОРТИ – РОЗШАРОВУЮЧА АНЕВРИЗМА АОРТИ:
ЕТІОЛОГІЯ ТА МОРФОГЕНЕЗ
14.03.02 – патологічна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
академік АМН та член-кореспондент НАН України
Зербіно Дмитро Деонисович,
Львівський державний медичний університет
імені Данила Галицького,
директор Інституту клінічної патології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Боднар Ярослав Ярославович,
Тернопільська державна медична академія
імені І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри патологічної анатомії
доктор медичних наук, професор
Бабляк Дмитро Євгенович,
Львівський державний медичний університет
імені Данила Галицького,
професор кафедри шпитальної хірургії
Провідна установа: Донецький державний медичний університет
імені М.Горького
Захист відбудеться 12 травня 2003 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, .
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий 10 квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кількість розшаровуючих аневризм аорти (РАА)** Перелік умовних позначень поданий на С. в останні п'ять років за даними ведучих клінік України та закордону невпинно зростає. Не дивлячись на значні успіхи, досягнуті в їх хірургічному лікуванні, РАА залишаються важким для діагностики і лікування захворюванням із високою летальністю. Так, за даними International Register Aortic Dissection (IRAD, 2000) шпитальна летальність при РАА складає 31,4-58 %, післяопераційна летальність -10,7-26 %, ризик реоперації сягає 20 %. За даними Інституту серцево-судинної хірургії АМН України ризик смерті хворих з РАА складає 50-60 %, післяопераційна летальність становить 12,4 % (Л.Л. Ситар, 2000). Дослідження відділу кардіології Ессенського медичного університету, Німеччина (2001) підтверджують, що смертність від РАА за останні три роки зросла до 50-70 %. Методи ефективної хірургічної корекції РАА є одним із достатньо активно розроблених, хоча в той же час важких питань серцево-судинної хірургії (Бабляк Д.Є, 1995, Л.Л. Ситар, 2000, В.Г. Мішалов та ін., 2002, Н.Л. Володось та ін., 2002, І.І. Сухарев, І.В. Гомоляко та ін., 2002, Л.А. Бокерія та ін., 2002, Ю.В. Белов та ін., 2002, А.І. Малашенков та ін., 2002). Успішно виконана операція безумовно продовжує життя хворих, але не ліквідовує саму патологію. П’ятирічне післяопераційне виживання при РАА складає 20-25 %, третина хворих вимагає наступних повторних операцій у зв’язку із рецидивом захворювання. Отже, на даний час досягнути ефективного лікування, сприятливого клінічного прогнозу, вирішити питання ранньої діагностики і профілактики неможливо без вивчення морфогенезу і етіології РАА.
Значну частку серед РАА займає медіанекроз аорти (МНА), який на сьогоднішній день став основною причиною розшарувань аорти у осіб працездатного віку. МНА - ураження аорти, основною клініко-морфологічною ознакою якого є аневризми і розшарування аорти на фоні кістозного медіанекрозу та ураження еластичного каркасу. Навколо існування цієї патології до сих пір точиться полеміка - єдиної думки про те, чи слід виділяти МНА як самостійну нозологічну одиницю, чи це є група близьких за проявом уражень або просто патоморфологічна ознака РАА, на даний час не склалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕДІАНЕКРОЗ АОРТИ – РОЗШАРОВУЮЧА АНЕВРИЗМА АОРТИ: ЕТІОЛОГІЯ ТА МОРФОГЕНЕЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок