Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛІ КОМІЧНІ ФОРМИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ І РЕНЕСАНСУ

МАЛІ КОМІЧНІ ФОРМИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ І РЕНЕСАНСУ

Назва:
МАЛІ КОМІЧНІ ФОРМИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ І РЕНЕСАНСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,81 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
СИДОРЕНКО ОКСАНА ВАСИЛІВНА
УДК: 82 – 22 (4-15) “13/15”
МАЛІ КОМІЧНІ ФОРМИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ І РЕНЕСАНСУ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ –2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Науковий керівник: – доктор філологічних наук, професор
ТОРКУТ Наталія Миколаївна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, професор
НЯМЦУ Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри слов’янської філології
та порівняльного літературознавства;
– кандидат філологічних наук
РЯЗАНЦЕВА Тетяна Миколаївна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
старший науковий співробітник відділу компаративістики.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 13 ” березня 2006 року о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 10 “ лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.НОГА


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На літературній карті високого Середньовіччя та Відродження чітко простежується співіснування двох різнохарактерних типів літератури – аристократично-елітарного та демократичного. Кожен із цих типів має чітко визначений функціональний статус, доволі рельєфні обриси жанрово-стильової палітри і наперед задану проблемно-тематичну орієнтацію, а також власного реципієнта, чиї читацькі очікування детермінують і вибір певних наративних стратегій, й ідейно-художні пріоритети. Правомірно вести мову про наявність в інтелектуально-духовному універсумі XIIІ–XVI ст. двох субкультур – “високої” та “низової”.
Перша субкультура, розвиток якої з плином часу все більше був зумовлений не тільки й не стільки зрушеннями у сфері соціально-економічній, скільки змінами у царині інтелектуально-духовній (знайомством з античністю, появою гуманістичної ідеології, Великими географічними відкриттями, коперніканським переворотом та ін.), демонструє відкритість новаціям, високий ступінь художньої динаміки. Друга ж спрямовується головним чином на актуалізацію онтологічних аспектів і зберігає більш стійкі зв’язки з традицією, оскільки орієнтується на світоглядні стереотипи й естетичні уявлення пересічного реципієнта, що за своєю природою були більш консервативними, ніж мисленнєвий континуум аристократичних верств та інтелектуальної еліти. Тож цілком природно, що в художньому просторі “високої” літератури відчутніше проступають риси нового – ренесансного – типу культури, а в “низовій” літературі значно довше зберігається велика питома вага середньовічних традицій, відчувається більша ціннісно-ментальна укоріненість у середньовічній цивілізації.
У науковому дискурсі сучасного ренесансознавства протягом останнього десятиліття все відчутніше проступає тенденція розглядати епоху Відродження як історико-культурний період середньовічної цивілізації, в межах якого співіснували, вступали в діалог і активно взаємодіяли різноякісні за своєю світоглядно-аксіологічною орієнтацією, духовними цінностями та естетичними уявленнями культурні потоки – середньовічний та ренесансний Детальніше див.: Косиков Г.К. Средние века и Ренессанс. Теоретические проблемы // Зарубежная литература второго тысячелетия.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МАЛІ КОМІЧНІ ФОРМИ В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ І РЕНЕСАНСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок