Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ / сторінка 5

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Запропоновані розрахунки тарифних ставок при страхуванні лісових насаджень від ризику виникнення лісових пожеж на прикладі лісових підприємств ДЛГО "Сумиліс", а також у розрізі адміністративних областей України. Поглиблені та систематизовані підходи щодо проведення аналізу рівня платоспроможності страхових організацій та гарантованого виконання взятих на себе зобов'язань щодо страхувальників лісоекологічних ризиків.
У висновках викладені найбільш важливі наукові та практичні результати, дані рекомендації щодо їх впровадження, запропоновані можливі напрямки розвитку наукових досліджень.
Додатки містять вихідну інформацію та статистичні дані, використані у процесі дослідження, а також результати розрахунків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Наукова розробка методичних основ та практичних заходів щодо раціонального використання і відтворення лісових ресурсів у дисертаційній роботі пов'язана з проблемами формування організаційно-економічного механізму запобігання екодеструктивності лісокористування, виконана в нерозривному зв'язку з екологізацією лісового господарства, в контексті розв'язання проблеми його сталого розвитку та екосистемного управління лісами.
У дисертації на основі аналітичного огляду еколого-економічних проблем деградації лісів та нераціонального лісокористування внаслідок дії різних дестабілізуючих факторів природного та антропотехногенного характеру (екстремальні погодні умови, лісові пожежі, забруднення, відступ від вимог екологічності технологій лісовирощування та ін.), а також аналізу організаційно-економічних засад екологізації лісового господарства зроблено висновок про необхідність формування конкретних складових ринково орієнтованого комплексного механізму запобігання та ліквідації екодеструктивності лісокористування на превентивній основі, який повинен передбачати розвиток системи екологічного страхування у цій галузі. Зокрема відзначається, що страхування лісових пожеж є і еколого-економічною проблемою. У роботі досліджено існуючі теоретично-методологічні принципи формування системи лісоекологічного страхування і визначено, що в цьому напрямку необхідні вже більш конкретні методичні розробки. Зокрема, необхідно удосконалювати методичні основи проведення фінансово-економічного аналізу платоспроможності страховика щодо страхування лісоекологічних ризиків.
Екодеструктивність лісокористування з точки зору інтегрованого багатоцільового використання та відтворення лісових ресурсів є, на наш погляд, процесом негативної зміни нормального (сталого) стану елементів лісових екосистем в часі і просторі внаслідок дії на них дестабілізуючих факторів природного (посухи, зниження рівня грунтових вод, хвороби та шкідники лісу та ін.) і антропотехногенного (забруднення, рекреація, переруб розрахункової лісосіки, несвоєчасне проведення догляду за лісокультурами та ін.) характеру.
Основними складовими організаційно-економічного механізму запобігання екодеструктивності лісокористування є: система екологоорієнтованих платежів за лісокористування, фінансування та кредитування лісогосподарських заходів, стимулювання раціонального лісокористування, економічна відповідальність за лісопорушення, які утворюють економічний механізм, організація управління лісоохоронними структурами, лісівничо-еколого-економічний аналіз, планування запобігання і прогнозування екодеструктивності лісокористування, екологічна експертиза лісогосподарських проектів, програм і об'єктів, участь громадськості в управлінні екологічними проблемами лісів - організаційний механізм. Забезпечувальними підсистемами функціонування механізму запобігання екодеструктивності лісокористування визначено правову, інформаційну (зокрема, еколого-економічний моніторинг), нормативно-методичну та кадрову, яка передбачає екологізацію освіти.
Зазначимо, що екодеструктивність лісокористування виявляється у формі лісопорушень. Проведений аналіз масштабів та лісівничо-еколого-економічних наслідків нераціонального лісокористування в Україні свідчить про необхідність формування і конкретизації методичних підходів до створення механізму економічної відповідальності ринкової спрямованості за лісопорушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок